Zavrieť

Porady

chybajúce doklady úhrad za mobil

Ako postupovať v prípade: podnikateľ - začiatočník, ktorý ma požiadal robiť učt. má odložené všetky Fa za mobil, ale nemá k tomu žiadny doklad o úhrade. Uhradzal ich v hotovosti na pošte alebo priamo u operátora. Informovala som sa v danej firme, vraj nie je možné vyžiadať kópiu úhrad. Ako mám postupovať? Neuznať ako daňové výdavky? Ale veď keby Fa neuhradil, firma by ho odpojila. Poraďte, prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Nemá doklad u úhrade záväzku - NOZD.

    Oprava: nie je doklad o úhrade záväzku - nie je čo zaúčtovať. (c) ermon .
    Naposledy upravil STRELEC : 11.02.07 at 13:06

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    denisadam Pozri príspevok
    Ako postupovať v prípade: podnikateľ - začiatočník, ktorý ma požiadal robiť učt. má odložené všetky Fa za mobil, ale nemá k tomu žiadny doklad o úhrade. Uhradzal ich v hotovosti na pošte alebo priamo u operátora. Informovala som sa v danej firme, vraj nie je možné vyžiadať kópiu úhrad. Ako mám postupovať? Neuznať ako daňové výdavky? Ale veď keby Fa neuhradil, firma by ho odpojila. Poraďte, prosím.

    Ak chceš účtovať o výdavku ovplyvňujúcom ZD, ktorý bol vynaložený na dosiahnutie a udržanie príjmu SZČO , musíš mať preukázteľný doklad o platbe uvedeného výdavku , ktorý doložíš k faktúre .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    denisadam Pozri príspevok
    Ako postupovať v prípade: podnikateľ - začiatočník, ktorý ma požiadal robiť učt. má odložené všetky Fa za mobil, ale nemá k tomu žiadny doklad o úhrade. Uhradzal ich v hotovosti na pošte alebo priamo u operátora. Informovala som sa v danej firme, vraj nie je možné vyžiadať kópiu úhrad. Ako mám postupovať? Neuznať ako daňové výdavky? Ale veď keby Fa neuhradil, firma by ho odpojila. Poraďte, prosím.
    firma Ti musí vydať opis úhrad - celkom určite - pošli písomne žiadosť a daj tam, že pre účely daňovej kontroly - pošlú ti to a môžeš mu výdavky účtovať VOZD

    denisadam je offline (nepripojený) denisadam

    denisadam
    keď to nezaučtujem ani ako výdavok NZD , budem mať danú faktúru stále v záväzkoch?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    denisadam Pozri príspevok
    keď to nezaučtujem ani ako výdavok NZD , budem mať danú faktúru stále v záväzkoch?
    ano,stále to bude visieť

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Áno, bola by ako neuhradená. Neverím, že by sa nevedel vybaviť náhradný doklad.

    chybajúce doklady úhrad za mobil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.