Zavrieť

Porady

odpočet v nesprávnej výške

Ahoj, pri kontrole účtov za rok som zistila, že sme za X.2006 nezahrnuli do odpočtu dph z lízingu 2500 Sk. Viem, že nárok mám do 1 roka, ale neviem či to mám dať ako dodatočné daňové alebo len tak zahrnúť to do bežného mesiaca. A ešte sa chcem opýtať, či aj za toto je nejaký postih.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heňa14 je offline (nepripojený) Heňa14

    Heňa14
    Odpočítať DPH je možné aj v nasledujúcom mesiaci.Viď §51 ods. 2 zákona o DPH. Inak musíš dať dodatočné DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Podľa mňa to uplatnite cez dodatočné v tom mesiaci, kedy ste doklad obdržali. Sankcia nebude.
    Neviem prečo si myslíte, že len rok dozadu si môžete uplatniť daň. to bolo kedysi v starom zákone, teraz to tam už nie je.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    ALBO Pozri príspevok
    Podľa mňa to uplatnite cez dodatočné v tom mesiaci, kedy ste doklad obdržali. Sankcia nebude.
    Neviem prečo si myslíte, že len rok dozadu si môžete uplatniť daň. to bolo kedysi v starom zákone, teraz to tam už nie je.
    Asi je tu preklep, mysleli ste asi ako prislovku "dodatocne" ...., ale v riadnom
    DP.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Predpokladám, že dokladom pre nárok na odpočet bol splátkový kalendár dodaný pri obstaraní predmetu lízingu.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Áno, podkladom bol splátkový kalendár, takže doklad som mala, ale som si ho nesprávne zaúčtovala a pri kontrole DP mi to ušlo. A ešte neviem, čo s tým teraz. Ak by som to neplánovala do odpočtu dodatočným, tak by to šlo na 548 ako daňový náklad? Ak to dám dodatočným, tak to nechám otvorené na 343?
    Ďakujem všetkým.

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    IvetaH Pozri príspevok
    Áno, podkladom bol splátkový kalendár, takže doklad som mala, ale som si ho nesprávne zaúčtovala a pri kontrole DP mi to ušlo. A ešte neviem, čo s tým teraz. Ak by som to neplánovala do odpočtu dodatočným, tak by to šlo na 548 ako daňový náklad? Ak to dám dodatočným, tak to nechám otvorené na 343?
    Ďakujem všetkým.
    Neuplatnená dph na ktorú bol nárok na odpočet nie je daňovým nákladom. Podľa mňa splátkový kalendár je tiež faktúra, pri faktúre máme nárok uplatniť si daň v mesiaci v ktorom právo na odpočet vzniklo alebo v prvom nasledujúcom zdaňovacom období a ak sme doklad nemali tak v tom zd.obd. v ktorom doklad dostaneme. Ja by som dodatočné dp nedávala ale uplatnila odpočet v nasledujúcom mesiaci.
    Aha zle čítam.. to bolo v 10/06. Tak v tom prípade dodatočné lebo doklad si mala.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    betka Pozri príspevok
    Asi je tu preklep, mysleli ste asi ako prislovku "dodatocne" ...., ale v riadnom
    DP.
    Nie nie je to preklep.

    odpočet v nesprávnej výške

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.