Zavrieť

Porady

Oneskorená platba DzMV

Ako zistim vysku sankcnych urokov pri neskorom zaplateni DzMV.
Zatial viem o 4nasobku základnej urokovej sadzby na kazdy dlzny den len neviem ci sa to pocita tak ze vezmem sadzbu dane a priratam sankcny urok a za dalsi den sadzba dane + urok s 1 dna a k tomu urok

alebo sa sankcia pocita sadzba dane + (urok x pocet dni)
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mvercik Pozri príspevok
    Ako zistim vysku sankcnych urokov pri neskorom zaplateni DzMV.
    Zatial viem o 4nasobku základnej urokovej sadzby na kazdy dlzny den len neviem ci sa to pocita tak ze vezmem sadzbu dane a priratam sankcny urok a za dalsi den sadzba dane + urok s 1 dna a k tomu urok

    alebo sa sankcia pocita sadzba dane + (urok x pocet dni)
    dakujem

    Na www.drsr.sk je kalkulačka na výpočet.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Na stránke www.drsr.sk

    mvercik je offline (nepripojený) mvercik

    mvercik
    Dakujem kalkulacku som si vsimol ale tam je len kalkulacka pre cestnu dan ktora prestala platit od uvedenia dane z motorovych vozidiel do ucinnosti a navyse mi vychadzaju podozrivo nizke sumy. Podla par 35b zakona 511/1992 tusim o sprave dani a poplatkov rek znenie na ktory sa kalkulacka odvolava mi vychadzaju niekolko stonasobne sumy. cca 20% za den co je asi 600SK a pri vypocte cez kalkulacku je to 1 SK za den omeskania. Tak som s toho trochu mimo

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    mvercik Pozri príspevok
    Dakujem kalkulacku som si vsimol ale tam je len kalkulacka pre cestnu dan ktora prestala platit od uvedenia dane z motorovych vozidiel do ucinnosti a navyse mi vychadzaju podozrivo nizke sumy. Podla par 35b zakona 511/1992 tusim o sprave dani a poplatkov rek znenie na ktory sa kalkulacka odvolava mi vychadzaju niekolko stonasobne sumy. cca 20% za den co je asi 600SK a pri vypocte cez kalkulacku je to 1 SK za den omeskania. Tak som s toho trochu mimo

    Tak tu napíš počet dní omeškania a sumu neskoro zaplatenej dane. Tie sankcie nie su až také vysoké ako v minulosti.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    mvercik Pozri príspevok
    cca 390 dni cely minuly rok
    Pri takomto omeškaní môže sankčný úrok tvoriť cca 20 % z dĺžnej sumy.
    Tá kalkulačka na drsr počíta správne.
    Ak ti tvoje výpočty vychádzajú inak, uvedom si, že sankčný úrok má ročnú sadzbu.

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    Ak to pomôže :

    práve som dostal rozhodnutie DU o uložení pokuty 2.000,- za oneskorené podanie D z MV r. 2006. Podal som to 24.1.2007 aj uhradil/tu daň/
    K D z MV som sa priznal od l.3.2006 a DU postupoval takto :
    0,2% x daň uvedená v DP x počet dni omeškania, čo pre mňa bolo
    0,2% x 2516.- x 330 dní = 1660,56 / najmenej 2.000,- podľa zákona/

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ekosped Pozri príspevok
    Ak to pomôže :

    práve som dostal rozhodnutie DU o uložení pokuty 2.000,- za oneskorené podanie D z MV r. 2006. Podal som to 24.1.2007 aj uhradil/tu daň/
    K D z MV som sa priznal od l.3.2006 a DU postupoval takto :
    0,2% x daň uvedená v DP x počet dni omeškania, čo pre mňa bolo
    0,2% x 2516.- x 330 dní = 1660,56 / najmenej 2.000,- podľa zákona/
    To je za neskoré podanie.
    Pri neskoršej platbe je postup trošku iný.

    Oneskorená platba DzMV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.