Zavrieť

Porady

výpoveď dohodou

Prosím poradte, zo zamestnancom sme uzavreli dohodu o skončení pracovného pomeru podľa § 60 zo strany zamestnávateľa. Zamestnávateľ sa rozhodol, že zamestnancovi vyplatí po dohode so zamestnancom odstupné vo výške 2 mes. tarif. platov.
Môj názor je, že je to daňovo neuznateľný výdavok.
Mohol, by mi niekto poradiť, ako to zaučtovať. Sme obec. Ďakujem.
Usporiadat
kvet kvet

kvet je offline (nepripojený) kvet

Nárok na odstupné má zamestnanec len v prípadoch taxatívne uvedených v ustanovení § 76 Zákonníka práce. Jednou z podmienok je, že pracovný pomer skončí výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c) a tento zamestnanec ešte pred začatím plynutia výpovednej doby požiada o skončenie pracovného pomer !

Účtovanie odstupného:
predpis: MD 480 / D 331
vyúčtovanie: MD 218 / D 231
a zároveň MD 331 / D 234+FK+EK (podpoložka 642 012) + zdroj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

ďakujem za rýchlu a odpoveď
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Aby názov témy niekoho nepomýlil - výpoveď dohodou Zákonník práce "nepozná":
http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html#59
0 0
duri6661 duri6661

duri6661 je offline (nepripojený) duri6661

prosim kde by som si stiahol tlacivo na vypoved????????????????????????????????????surne
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

duri6661 Pozri príspevok
prosim kde by som si stiahol tlacivo na vypoved????????????????????????????????????surne
Nikde - výpoveď je písomné oznámenie zamestnancovi (listom), že pracovný pomer dohodnutý prac. zmluvou zo dňa ... skončí dňa ............ Výpoveď sa dáva z dôvodu .......
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
duri6661 Pozri príspevok
prosim kde by som si stiahol tlacivo na vypoved????????????????????????????????????surne
K výpovedi nepotrebuješ tlačivo. A osobne som sa s takým tlačivom nestretla. Jednoducho napíš Vec: Výpoveď a pokračuj z akého dôvodu....., prípadne bez dôvodu. Ak potrebuješ vedieť viac tak sa pýtaj.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dúfam , že si nemýli výpoveď s dohodou.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Napísal - tlačivo na výpoveď.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DanielaSĽ Pozri príspevok
Dúfam , že si nemýli výpoveď s dohodou.
Ak si aj mýli Danielka, tak táto môže byť spísaná na jednom dokumente s podpismi oboch strán, alebo formou žiadosti zamestnanca, na ktorej zodpovedný vedúci vyjadrí svoj súhlas.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj názov témy je výpoveď dohodou.Ak chce tlačivo, možno si zamieňa pojmy....mohol by nám to objasniť. Danilka ja viem, čo je dohoda.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
duri6661 Pozri príspevok
prosim kde by som si stiahol tlacivo na vypoved????????????????????????????????????surne
Objasni čo vlastne chceš...dať výpoveď...alebo ukončiť pracovný pomer dohodou?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DanielaSĽ Pozri príspevok
Aj názov témy je výpoveď dohodou.Ak chce tlačivo, možno si zamieňa pojmy....mohol by nám to objasniť. Danilka ja viem, čo je dohoda.
Hlboko sa Ti ospravedlňujem. Ale odpoveď patrila zadávateľovi. A tým to mohlo byť vyriešené. Odpustím si v budúcnosti osloviť V.I.P. a akékoľvek citácie. Ďakujem za lekciu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Danila Pozri príspevok
Hlboko sa Ti ospravedlňujem. Ale odpoveď patrila zadávateľovi. A tým to mohlo byť vyriešené. Odpustím si v budúcnosti osloviť V.I.P. a akékoľvek citácie. Ďakujem za lekciu.
Myslím, že by si si mohla odpustiť príspevky tohoto typu, mne ide o to , aby sme poradili tomu ,kto sa na niečo pýtal.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
DanielaSĽ Pozri príspevok
Myslím, že by si si mohla odpustiť príspevky tohoto typu, mne ide o to , aby sme poradili tomu ,kto sa na niečo pýtal.
.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

So ekonómom bol rozviazaný pracovný pomer z organizačných dôvodov - z dôvodu nadbytočnosti, teda má nárok aj na odstupné. Funkciu ekonómka sme " skumulovali " s ´funkciou vedúcej jedálne, ktorej upravíme v pracovnej zmluve druh dohodnutej práce ako ekonómka - vedúca jedálne. Môže toto niekto napadnúť z dôvodu že v zmysle ZP nesmieme po prepustení miesto obsadiť na tri mesiace iným zamestnancom? Ide o kumulovanie funkcie tak si myslím že je to OK, ale potrebujem sa ubezpečiť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jana32 Pozri príspevok
So ekonómom bol rozviazaný pracovný pomer z organizačných dôvodov - z dôvodu nadbytočnosti, teda má nárok aj na odstupné. Funkciu ekonómka sme " skumulovali " s ´funkciou vedúcej jedálne, ktorej upravíme v pracovnej zmluve druh dohodnutej práce ako ekonómka - vedúca jedálne. Môže toto niekto napadnúť z dôvodu že v zmysle ZP nesmieme po prepustení miesto obsadiť na tri mesiace iným zamestnancom? Ide o kumulovanie funkcie tak si myslím že je to OK, ale potrebujem sa ubezpečiť.
V takomto prípade by neobstálo rozviazanie pracovného pomeru s ekonómom, nakoľko bola možnosť ponúknuť mu prácu na skrátený úväzok. Keďže ste rozviazali pracovný pomer z nadbytočnosti, to znamená, že ekonóma ste nepotrebovali, je takéto rozhodnutie napadnuteľné.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Danila ak ťa napadne nejaké riešenie, tak mi poraď. Odstupné jej totiž chceme vyplatiť. Čo ak v rozviazaní pracovného pomeru uvedieme, že skrátený úväzok odmietla a teda ju nemôžeme vo firme ďalej zamestnávať?
0 0
bundasik bundasik

bundasik je offline (nepripojený) bundasik

Ako starosta obce som nebol v poslednych komunalnych volbach opetovne zvoleny. Do dnesneho dna mi neprisla postouposledna vyplatna paska a peniaze na ucet mi nabuhuje po roznych ciastkach sporadicky na ucet. Je taketo jednanie mozne ked som neobrdzal vypl pasku a taktiez sme neuzatvorili pismony splat kalendar??
0 0
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

bundasik Pozri príspevok
Ako starosta obce som nebol v poslednych komunalnych volbach opetovne zvoleny. Do dnesneho dna mi neprisla postouposledna vyplatna paska a peniaze na ucet mi nabuhuje po roznych ciastkach sporadicky na ucet. Je taketo jednanie mozne ked som neobrdzal vypl pasku a taktiez sme neuzatvorili pismony splat kalendar??
môj názor a myslím, si že by to malo byť aj tak: výplata má byť vyplatená k najblišiemu vypl. termínu termínu spolu s odstupným, ak Vám nedoručili vyplatnú pásku, išla by som si pre ňu osobne a opýtala sa na problém s vyplacaním mzdy a pohrozila zákonníkom práce, ktorý platí aj na obecné úrady
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ideme prepustiť pracovníčku (učiteľku). V prípade, že si požiada o skončenie bez plynutia výpovednej lehoty, bude jej vyplatené odstupné. Toto odstupné sa vypláca z prevádzkových prostriedkov. Je potrebné požiadať zriaďovateľa o preklasifikáciu zo mzdových prostriedkov, alebo je to na zamestnávateľovi (môže a nemusí).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať