Zavrieť

Porady

Ročné hlásenie na DÚ

Prosím o radu. Vyplňujem 1x krát hlásenie a nie je mi ešte všetko jasné. Tak mi prosím poraďte. Ak ho vypĺňam za rok 2006 do 31.3.2007 tak mi nie je celkom jasné aké sumy z ročného zúčtovania idú na riadok 2,3. Sú to sumy z RZ za rok 2005 vyplatené v roku 2006? Pochopila som to správne? Prosím o urýchlenú odpoveď. Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Ak chceš pre kontrolu - či je hlásenie Ok,som si vyrobila tabuľku, hodím ju sem
    Naposledy upravil sway : 13.02.07 at 13:53

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    astherixova Pozri príspevok
    Prosím o radu. Vyplňujem 1x krát hlásenie a nie je mi ešte všetko jasné. Tak mi prosím poraďte. Ak ho vypĺňam za rok 2006 do 31.3.2007 tak mi nie je celkom jasné aké sumy z ročného zúčtovania idú na riadok 2,3. Sú to sumy z RZ za rok 2005 vyplatené v roku 2006? Pochopila som to správne? Prosím o urýchlenú odpoveď. Ďakujem veľmi pekne.
    Je to vlastne sumár prehľadov, ktoré posielaš štvrťročne na DÚ.

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Ďakujem Vám za takú rýchlu odpoveď. Veľmi ste mi pomohli a uľahčili prácu. Ale ešte poprosím o dotaz chcela som vedieť aky sa dáva na hlásenie dátum na 1.stranu dátum vykonania RZ ked len viem ze to bolo na prehlade v 02/2006 tak dam 28.2.2006. Lebo to robila este moja predchodkyna. Len s prehladu viem ze to dala do 02/2006. Ďakujem za všetky odpovede.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    pozit Pozri príspevok
    Je to vlastne sumár prehľadov, ktoré posielaš štvrťročne na DÚ.
    ano, robila som to podľa prehľadov ktoré som odovzdala a kontrolovala úhrady s účtovníctvom.

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    astherixova Pozri príspevok
    Ďakujem Vám za takú rýchlu odpoveď. Veľmi ste mi pomohli a uľahčili prácu. Ale ešte poprosím o dotaz chcela som vedieť aky sa dáva na hlásenie dátum na 1.stranu dátum vykonania RZ ked len viem ze to bolo na prehlade v 02/2006 tak dam 28.2.2006. Lebo to robila este moja predchodkyna. Len s prehladu viem ze to dala do 02/2006. Ďakujem za všetky odpovede.
    Na prvú stranu píšeš dátum vykonania RZD za obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva, a to je rok 2006! Takže tam dáš dátum tohtoročný, kedy si urobila poslednému zamestnancovi RZD za rok 2006.

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Prosím este mi objasnite niekto na hlaseni riadky 1,2,3 v II.časti lebo v riadku 3 mi ak všetko vyplním preplatok vo vyske RZ z roku 2005 + celkový danový bonus vyplateny. Nemal by tam vychadzat len preplatok ako na RZ za rok 2005. Kde robim chybu ak robim. Vyplnala som v I.časti riadky 1,3,5,6,7,10,11, A,B (mi hlasi chybu) a C.Uz som asi prepracovana ale nejak mi to nemysli. Ako to ma spravne byt. Vyplnala som to aj na www.drsr.sk a tam mi to tak vychadza ten preplatok.

    mima11 je offline (nepripojený) mima11

    mima11
    pozit Pozri príspevok
    Na prvú stranu píšeš dátum vykonania RZD za obdobie, za ktoré sa hlásenie podáva, a to je rok 2006! Takže tam dáš dátum tohtoročný, kedy si urobila poslednému zamestnancovi RZD za rok 2006.
    V časti III Hlásenia vypisujem príjem zamestnanca
    jeho príjem bol 10*8500
    2*9500
    Spolu:104000
    Základ dane mi vychádza 104000
    Poistné -13936
    NZ -90816
    základ dane -752

    Mám tam napísať 0

    A do riadku 7 zrazené preddavky mám napísať 252

    Keď mu urobím RZD vyjde mu preplatok 252
    Je to tak správne?

    misok je offline (nepripojený) misok

    misok
    Ja by som sa chcel opýtať, aký dátum vykonania RZ preddavkov na daň na strane 1 mám napísať v prípade :

    - keď si každý zamestanec podá DP,

    - keď RZ vykonám v apríli ( t. j. vo výplate za mesiac marec ), keď tlačivo Hlásenie treba podať do 3 mesiacov po skončení zdaňovacieho obdobia???

    Ďakujem za odpoveď

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    misok Pozri príspevok
    Ja by som sa chcel opýtať, aký dátum vykonania RZ preddavkov na daň na strane 1 mám napísať v prípade :

    - keď si každý zamestanec podá DP, nedáš tam žiadny dátum

    - keď RZ vykonám v apríli ( t. j. vo výplate za mesiac marec ), keď tlačivo Hlásenie treba podať do 3 mesiacov po skončení zdaňovacieho obdobia??? Ročné zúčtovanie musíš urobiť do 31.3.2007. V apríli maximálne vyplatíš preplatok

    Ďakujem za odpoveď
    Odpovede červenou

    misok je offline (nepripojený) misok

    misok
    Čiže ak dnes by som odniesol Hlásenie... na DÚ s dátumom vyhotovenia 22.02.2007 a dám tam dátum vykonania RZ 31.03.2007 bude to v poriadku????

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    misok Pozri príspevok
    Čiže ak dnes by som odniesol Hlásenie... na DÚ s dátumom vyhotovenia 22.02.2007 a dám tam dátum vykonania RZ 31.03.2007 bude to v poriadku????
    No ja by som radšej volila postup, že najprv vykonáš RZD a potom pošleš hlásenie

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    misok Pozri príspevok
    Čiže ak dnes by som odniesol Hlásenie... na DÚ s dátumom vyhotovenia 22.02.2007 a dám tam dátum vykonania RZ 31.03.2007 bude to v poriadku????
    Prečo sa s tým tak ponáhľaš?

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Ja by som sa chcela spýtať v časti III. Hlásenie ........... budem písať iba tých zamestnancov, ktorý mali príjem zdanený -predavkova daň čiže nie zrážkova daň? Aj dohodári sa tam píšu?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    sonička Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela spýtať v časti III. Hlásenie ........... budem písať iba tých zamestnancov, ktorý mali príjem zdanený -predavkova daň čiže nie zrážkova daň? Aj dohodári sa tam píšu?
    Ano len preddavková daň. A aj dohodári s preddavkovou daňou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.