Zavrieť

Porady

Nevymozitelne pohladavky

Dobry den,

prosim Vas idem robit danove priznanie typ B, klient mi dal pohladavky, ku ktorym ma aj hned oznamenie, ze odberatel je v likvidacii. To znamena, ze tieto pohladavky uz mozno nedostane nikdy zaplatene. Na skoleni nam hovorili, ze tieto pohladavky treba evidovat (do nemoty) a ked skonci zivnnost, aj tak ich zdani. Nebude lepsie, ked ich do uctovnictva nedam vobec?

Dakujem za radu.
Naposledy upravil matalenka : 14.03.07 at 09:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Vzniknuté pohľadávky sa musia evidovať v knihe pohľadávok. Pokiaľ sa neevidujú ide o daňový únik.
    Neuhradené pohľadávky by sa mali evidovať až do ukončenia podnikania a následne podľa § 17 navýšiť základ dane pri ukončení podnikania. Ale nie je to vždy tak. Klient ale eviduje pohľadávky voči odberateľovi, ktorý je v likvidácií. Treba počkať na konečné rozhodnutie zo súdu a na základe rozhodnutia, ktorý bude slúžiť ako účtovný doklad sa pohľadávka v knihe zlikviduje a nevzniká povinnosť navyšovať základ dane.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    To vážne ? Takže mne niekto nezplatí fa. za vykonané služby napr. a ja mám ešte z toho odviesť daň ?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Nie vždy platí,že treba navýšiť základ dane podľa § 17 u szčo. Napr. tu:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=330299&postcount=3
    Naposledy upravil renča1 : 14.02.07 at 15:20

    Nevymozitelne pohladavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.