Zavrieť

Porady

Osobný účet SZČO

Chcela by som sa spýtať, či SZČO môže používať svoj osobný účet na platenie odvodov.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Nemal by. Ak omylom zaplatí, nič sa nestane, ale nemalo by to byť pravidlom. Na podnikateľské veci - podnikateľský účet.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Na výdavky a príjmy ohľadom podnikania by mala SZČO využívať podnikateľský účet. Ja osobne mám iba jeden účet a používam ho ako podnikateľský i ako osobný...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ivana184 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, či SZČO môže používať svoj osobný účet na platenie odvodov.

    Ďakujem
    Toto sa tu už riešilo, zo zákona nevyplvýva povinnosť mať podnikateľský účet, ale účtovanie z osobného účtu nie je nič príjemné, hlavne ak je tam veľa osobných úhrad, takže aj ja sa prikláňam k názoru, že by mal existovať zvlášť podnikateľský a zvlášť osobný účet. Ale klientov do toho nenútim, lebo pre mnohých to sú zbytočné náklady navyše.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    A čo s účtovaním? Ak sú tam úhrady za osobný mobil, výbery na osobnú spotrebu + odvody?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ivana184 Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, či SZČO môže používať svoj osobný účet na platenie odvodov.

    Ďakujem

    Sama musíš uznať , že ak by mal účet , ktorý by používal výlučne len pre účel podnikania , tak takéto strarosti nemáš .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ak má firma zriadený "firemný" účet, aj to svedčí o jej serioznosti a nie počítať koľko ušetrím na poplatkoch a mať zbytočné starosti s účtovaním.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tu je link ,ktorý svedčí o tom , že nie lenže na PORADE sú názory aké sú na túto tému ....osobný , či podnikateľský .Ja som vždy a budem zástancom zriadenia účtu výlučne na podnikateľský účel.

    Prikladám napríklad aj tento link :


    http://www.makrokonzult.sk/op6.html

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    Zita5 Pozri príspevok
    Tu je link ,ktorý svedčí o tom , že nie lenže na PORADE sú názory aké sú na túto tému ....osobný , či podnikateľský .Ja som vždy a budem zástancom zriadenia účtu výlučne na podnikateľský účel.

    Prikladám napríklad aj tento link :

    http://www.makrokonzult.sk/op6.html
    Pozorne som si prečítal diskusiu a nebolo tu a ani v poslednom odkazu nie je odpovedané na otázku, či podnikateľ účtujúci v JÚ nemôže ušetriť nejaké peniažky (mám na mysli vyššie poplatky banke za podnikateľský účet) a otvoriť si pre účely podnikania účet osobný (v zmysle názvu účtu v banke) a na tomto účtu viesť iba podnikateľské obraty, žiadne súkromné. Prečo platiť banke za to isté viac? Argument "úroky" padá, keď nebudem účet používať súkromne. Zostáva len argument "podmienky banky" - neštudoval som, neviem posúdiť, ale právne je to vzťah podnikateľ-banka (podobne ako dodávateľ-odberateľ) a nie väzba podnikateľ-finančný úrad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.