Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zauctovanych a vyplatenych prijmoch

v riadku 01 Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov - ma tam byt sucet zdanovanych aj nezdanovanych prijmov? Alebo len nezdanovanych?Dakujem, robim to prvy krat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ahojte, ja by som sa rada opytala, ze co dam do riadku 03? poistne a prispevky celkom - tam dam odvedene poistne do sp + do zp. a do spodneho riadku - z toho poistne na verejne zdravotne poistenie? tam dam iba odvody do zp? dakujem.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    prehladavala som celu poradu, lae nevedela som najst svoju odpoved, no teraz som ju nasla. dakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    *agatha* Pozri príspevok
    ahojte, ja by som sa rada opytala, ze co dam do riadku 03? poistne a prispevky celkom - tam dam odvedene poistne do sp + do zp. a do spodneho riadku - z toho poistne na verejne zdravotne poistenie? tam dam iba odvody do zp? dakujem.
    Áno .

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    adulique Pozri príspevok
    v riadku 01 Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov - ma tam byt sucet zdanovanych aj nezdanovanych prijmov? Alebo len nezdanovanych?Dakujem, robim to prvy krat.
    Len tých, ktoré podliehajú dani a nie sú zdaňované zrážkovou daňou.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    adulique Pozri príspevok
    v riadku 01 Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov - ma tam byt sucet zdanovanych aj nezdanovanych prijmov? Alebo len nezdanovanych?Dakujem, robim to prvy krat.
    Ak by si uviedla nezdaňované príjmy, tak neviem na čo by si vydávala Potvrdenie pre účely vykonania DP, resp. RZD.

    Prvý riadok je krásne rozpísaný, t.j. udávaš sumu všetkých zúčtovaných a vyplatených príjmov, vrátane nepeňažných a doplatkov z minulých období okrem príjmov, ktoré nie sú predmetom dane, príjmov oslobodených od dane a zdaňovaných zrážkovou daňou...

    Záver: nezdaňované príjmy tam nemajú byť prečo uvádzané...

    miro h. je offline (nepripojený) miro h.

    miro h.
    vitajte poradaci,

    viete mi niekto poradit? Za minuly rok som si musel sam robit rocne zuctovanie zdravotneho poistenia a z tohto dovodu mi nasa mzdarka nechce urobit rocne zuctovanie dani z prijmu za minuly rok. Za rok 2006 som mal len prijem zo zavislej cinnosti. Som povinny urobit si sam danove priznanie, alebo mi je povinna mzdarka urobit rocne zuctovanie sama?

    Vdaka
    Miro

    tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

    tinka111
    Ahojte,
    potrebujem poradit mam do potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch za rok 2006, do prijmov ktore boli zdanovane zrazkovou danou zaratat aj dan z prijmu za december ktora bola odvedena v january, pri preddavkovej to je jasne ale aj tu?
    Vdaka!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    tinka111 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebujem poradit mam do potvrdenia o zuctovanych a vyplatenych prijmoch za rok 2006, do prijmov ktore boli zdanovane zrazkovou danou zaratat aj dan z prijmu za december ktora bola odvedena v january, pri preddavkovej to je jasne ale aj tu?
    Vdaka!
    Áno aj tu je to jasné....bol to zdanený príjem zamestnanca za 12. mesiac.

    Už raz som to tu niekde písala, Potvrdenie... vyjadruje vzťah zamestnanec-zamestnávateľ, Prehľad /oznámenie/ vzťah zamestnávateľ - DÚ v prípade príjmov podľa §5...nemôžeme stotožňovať

    Potvrdenie o zauctovanych a vyplatenych prijmoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.