Zavrieť

Porady

životné poistenie a dôchodca

Prosím o radu. Zamestnanec poberá starobný dôchodok celý rok 2006. Priložil k žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania " Potvrdenie na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane FO podľa § 11 ods. 1 písm. c/ - zaplatené finančné prostriedky na životné poistenie .
Môže si aj poberateľ starobného dôchodku uplatniť tieto nezdaniteľné časti základu dane ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Áno môže k tomuto § nemúš sledovať výšku dôchodku alebo či sa jedná o dôchodcu

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AHA Pozri príspevok
    Áno môže k tomuto § nemúš sledovať výšku dôchodku alebo či sa jedná o dôchodcu
    Musí byť splnená len podmienka, že živ. poistenie musí trvať minimálne 10 rok. Druhá podmienka - vek 55 rokov - je samozrejmá, veď už neomladne.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Chobot Pozri príspevok
    Musí byť splnená len podmienka, že živ. poistenie musí trvať minimálne 10 rok. Druhá podmienka - vek 55 rokov - je samozrejmá, veď už neomladne.
    Ale ten vek 55 rokov, je podmienka pri životnej poistke aby sa uznala
    je dĺžka sporenia minimálne 10 rokov a čerpanie je až po 55 roku života ale nikde nie je, že životnú poistku pre odpočítanie dane nemôžem použiť aj pre starobného dôchodcu ak ju naďalej plati. (možno som to zle pochopila ak áno oprav ma.)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    AHA Pozri príspevok
    Ale ten vek 55 rokov, je podmienka pri životnej poistke aby sa uznala
    je dĺžka sporenia minimálne 10 rokov a čerpanie je až po 55 roku života ale nikde nie je, že životnú poistku pre odpočítanie dane nemôžem použiť aj pre starobného dôchodcu ak ju naďalej plati. (možno som to zle pochopila ak áno oprav ma.)
    Ale áno, chápeme sa rovnako. Len dom chcel povedať, že ak je už starobný dôchodca, tak má určite viac ako 55 rokov, takže k výplate živ. poistky pred 55. rokom života nemôže dôjsť.

    Jasné, že musia byť splnené obe podmienky (akurát, že tá jedna už je splnená). A môže si to aj dôchodca odpočítať, žiadny zákon mu to nezakazuje.

    životné poistenie a dôchodca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.