Zavrieť

Porady

EXEKUCIA

Dobry den
prosim o radu. Pracovnik dostal exekuciu na sumu 370 000 Sk. Je slobodny, ale plati vyzivne na tri deti v sume 1000 Sk, 1500 Sk, a 2000 Sk, ktore sa mu nezrazaju zo mzdy. Ako sa dostanem k sume, ktoru mu povinne musim zrazať ? Berie sa vyzivne ako vyzivovana osoba ? Vobec tomu , ako vypocitam tuto sumu nerozumiem, budem rada, ak mi niekto poradi. Jeho plat je 10 200 Sk cisteho.

Dakujem

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Diska Pozri príspevok
    Dobry den
    prosim o radu. Pracovnik dostal exekuciu na sumu 370 000 Sk. Je slobodny, ale plati vyzivne na tri deti v sume 1000 Sk, 1500 Sk, a 2000 Sk, ktore sa mu nezrazaju zo mzdy. Ako sa dostanem k sume, ktoru mu povinne musim zrazať ? Berie sa vyzivne ako vyzivovana osoba ? Vobec tomu , ako vypocitam tuto sumu nerozumiem, budem rada, ak mi niekto poradi. Jeho plat je 10 200 Sk cisteho.

    Dakujem

    Dakujem
    A skúšala si kliknúť na [SEARCH]exekúcia [/SEARCH] alebo [SEARCH]zrážky zo mzdy[/SEARCH] ? Skús popozerať bolo to tu viackrát rozoberané a dosť detailne

    Diska je offline (nepripojený) Diska

    Diska
    Skusala. Nerobim mzdy dlho a exekucny zakon je nad moje pochopenie - dobrovolne priznavam . Z jeho cistej mzdy 10 200 som sa dopracovala k sume 2404 Sk, ale pri troch vyzivnych vobec neviem, kolko mu mozem zrazit.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Diska Pozri príspevok
    Skusala. Nerobim mzdy dlho a exekucny zakon je nad moje pochopenie - dobrovolne priznavam . Z jeho cistej mzdy 10 200 som sa dopracovala k sume 2404 Sk, ale pri troch vyzivnych vobec neviem, kolko mu mozem zrazit.
    Nepomohla v zorientovaní v problematike ani táto téma:

    http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html

    ?

    Je to asi najpodrobnejší návod na riešenie Tvojho "problému", ktorý je možné nájsť na Porade.
    Myslím si, že je dostatočne zrozumiteľný aj pre začiatočníkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.