Zavrieť

Porady

Byt & exekúcia

Dobré ráno,
môj známy kúpil byt od jedného "kamaráta",ten mu ale pozabudol povedať že byt je v exekúcii a najlepšie na to jem, že na katastri mu kúpnu zmluvu normálne zavkladovali a až dnes ráno mu volali,že na byt je exekúcia...
Je to vôbec možné?Predať takýto byt?a že by o tom nemali na katastri záznam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    filka
    Dobré ráno,
    môj známy kúpil byt od jedného "kamaráta",ten mu ale pozabudol povedať že byt je v exekúcii a najlepšie na to jem, že na katastri mu kúpnu zmluvu normálne zavkladovali a až dnes ráno mu volali,že na byt je exekúcia...
    Je to vôbec možné?Predať takýto byt?a že by o tom nemali na katastri záznam?
    Ak byt kupoval, ked uz nebol "cisty", nemali mu to na katastri zavkladovat. Ale dalsi problem je, ze zacatim exekucie sa zaroven udeluje povinnemu zakaz nakladat s majetkom. Navrhujem podat zalobu na vylucenie veci z exekucie.
    Je to mozne, zvycajne kym exekutor nesiahne na byt, prakticky nemas sancu dozvediet sa o exekucii. Zakon akosi stale viac chrani dlznikov nez veritelov :-(

    filka je offline (nepripojený) filka

    filka
    No je to presne tak,že upovedomenie o zriadení exek.záložného práva nebolo;
    ale chybu urobil môj známy v tom,že si poriadne nepozrel list vlastníctva kde exek.záložné právo a v prospech koho spomenuté bolo.Tým pádom,aj ked v zmluve majú vyhlásenie predávajúceho o tom,že na byte neviaznu žiadne ťarchy on sa na to odvolať nemôže,lebo sám si nesplnil svoju povinnosť zzistiť si to záložné právo mám pravdu?(ale ako mu to potom zavkladovali,však to bolo neplatné ustanovenie kdeže tam nebolo to záložné p. spomenuté??)
    Má niekto radu akú cestu teraz zvoliť?Jednostranné odstúpenie od zmluvy asi nebude možné,ale čo tak Spoločné vyhlásenie o odstúpení od zmluvy?no v prípade,že sa s predávajúcim na tom dohodne samozrejme?Nemá niekto vzor niečoho takého?

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    A ten predavajuci komunikuje a chce vratit peniaze? Ak ano, tak by sa to odstupenie mohlo spravit do verejnej listiny (notarska zapisnica) a dorucit to na kataster ako zaznamovu listinu. Ale neodporucal by som (vzhladom k tej exekucii) podpisat nieco take bez prevzatia penazi.

    camelfly je offline (nepripojený) camelfly

    camelfly
    jeden dolezity krok ku kupe nehnutelnosti je prave nahliadnutie
    LV na katastri a ked si spominal ze to nebolo uvedene,
    jednoznacne pochybil kataster a jeho nedôsledný postup,
    súčasťou katastra sú údaje o právach k týmto nehnuteľnostiam, vlastníckom práve, záložnom práve, vecnom bremene
    ale zase v tvojom prispevku citam, ze to bolo uvedene len si
    ho poriadne neprestudoval, asi si ho nepozrel vobec
    Ak je tam vedene zalozne pravo, tak automaticky ma byt zablokovany
    koli zneuzitiu predaja vlastnikom bytu,
    no podla obcianskeho zakonnika ma moznost predat byt či už kúpnou zmluvou, darovacou zmluvou ale musi byt pravne podchytena, ze zalozne pravo
    prechadza na nadobudatela.

    jednu zmluvu som nasla, mozno pomoze len nech si ju upravi
    Naposledy upravil camelfly : 24.10.06 at 06:50

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.