Zavrieť

Porady

danova kontrola

Po skonceni danovej kontroly nam danovy urad vyrubil dan v sume 12 000 Sk. Prosim Vas o radu, ci treba podat aj dodatocne priznanie po danovej kontrole, nakolko v zakone pisu ze ak subjekt zisti chybu ma podat dodatocne priznanie, ale o danovej kontrole nepise.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ale chybu ste nezistili vy ako daň.subjekt,ale správca dane.Dodatoč.DP nepodávate,dostanete protokol o kontrole a platobný výmer a vyrubenú daň zaplatíte.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    V súvislosti s témou sa chcem spýtať, tiež mi skončila daň.kontrola na daň z príjmu a správca dane nenašiel nič. Ale poslal platobný výmer..., v ktorom je napísané, že základ dane sa rovná zo základom dane podanom v daňovom priznaní za r.2005. Teraz tomu nerozumiem, prečo posielali platobný výmer? Keď som mala kontrolu na dph, tak žiadny platobný výmer neposlali a kontrola dopadla dobre bez dodanenia.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    renča1 Pozri príspevok
    V súvislosti s témou sa chcem spýtať, tiež mi skončila daň.kontrola na daň z príjmu a správca dane nenašiel nič. Ale poslal platobný výmer..., v ktorom je napísané, že základ dane sa rovná zo základom dane podanom v daňovom priznaní za r.2005. Teraz tomu nerozumiem, prečo posielali platobný výmer? Keď som mala kontrolu na dph, tak žiadny platobný výmer neposlali a kontrola dopadla dobre bez dodanenia.

    Renátka po skončení daňovej kontroly dostávaš platobný výmer aj v tom prípade aj je rozdiel 0 .
    Ak je DK napr. len DPH a daňový subjekt je mesačným plátcom DPH tak dostane 12 PV nulových , alebo v prípade štvrťročného plátcu 4 PV nulové .

    To znamená ak Tvoja DP bola 10 000 ,- SK
    Daňová kontrola zistila 10 000,- Sk
    Platobný výmer príde na 0 Sk


    Možno každý DU postupuje rozdielne , ale nemal by .
    Naposledy upravil Zita5 : 16.02.07 at 09:43

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozri k tomu Zákon o správe daní a poplatkov § 44 odst.6

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ďakujem za vysvetlenie. Asi to je nejaká novinka, pretože poslednú kontrolu som mala ešte v r.2003 na dph a vtedy som naozaj žiadny výmer nedostala. A túto zmenu som nepostrehla.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Idem sa s Vami podeliť o jeden zážitok, ktorý nedokážem stráviť...
    Práve mi volala kamoška, že jeden jej klient sa u nej rozčuľoval.
    Totiž kamarát, ktorý si robí účtovníctvo sám, mu rozprával, že bol na daňovej kontrole. Na záver kontroly mu vydali Protokol, v ktorom bolo napísané: "neskontrolovateľné účtovníctvo". Toto všetko by zatiaľ malo logiku. Ale keď mu s úsmevom zahlásil, že nedostal žiadnu pokutu, tak sa dotyčný opýtal kamošky: "A načo si ja dávam robiť účtovníctvo a platím Vám kopec peňazí a ešte stále je tu možnosť, že dostanem pokutu?"
    Čo k tomu dodať? Máte niekto nejaký podobný prípad?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Tak takýto prípad nemám. Ja mám zasa vždy po kontrole problém dostať všetky doklady späť a potom ich musím pol mesiaca naháňať . Raz sa mi stalo to, že daňovník si poctivo odovzdával daňové priznania z dani z príjmu, za dph vyše 2 rokov , poctivo platil dane a oni ho pritom nemali ani v evidencii!!!. To je čo?
    Naposledy upravil renča1 : 20.02.07 at 13:40

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    renča1 Pozri príspevok
    Tak takýto prípad nemám. Ja mám zasa vždy po kontrole dostať všetky doklady späť a potom ich musím pol mesiaca naháňať . Raz sa mi stalo to, že daňovník si poctivo odovzdával daňové priznania z dani z príjmu, za dph vyše 2 rokov , poctivo platiť dane a oni ho pritom nemali ani v evidencii!!!. To je čo?
    Tak to je tiež paráda...

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    Nahlásila sa nám daňová kontrola. Akým spôsobom budú kontrolovať? Zoberú napr. faktúry /doklady/ a budú si ich odsúhlasovať s čím? Mám im vytlačiť hlavnú knihu? Ďakujem.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    SERVIS Pozri príspevok
    Nahlásila sa nám daňová kontrola. Akým spôsobom budú kontrolovať? Zoberú napr. faktúry /doklady/ a budú si ich odsúhlasovať s čím? Mám im vytlačiť hlavnú knihu? Ďakujem.
    Jednotlivé doklady odúhlasujú zväčša podľa hlavnej knihy.
    Nepíšeš o kontrolu ktorej dane ide, ak o DPH - odsúhlasujú podľa evidencie DPH a často i hlavnej knihy.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Anja111 Pozri príspevok
    Idem sa s Vami podeliť o jeden zážitok, ktorý nedokážem stráviť...
    Práve mi volala kamoška, že jeden jej klient sa u nej rozčuľoval.
    Totiž kamarát, ktorý si robí účtovníctvo sám, mu rozprával, že bol na daňovej kontrole. Na záver kontroly mu vydali Protokol, v ktorom bolo napísané: "neskontrolovateľné účtovníctvo". Toto všetko by zatiaľ malo logiku. Ale keď mu s úsmevom zahlásil, že nedostal žiadnu pokutu, tak sa dotyčný opýtal kamošky: "A načo si ja dávam robiť účtovníctvo a platím Vám kopec peňazí a ešte stále je tu možnosť, že dostanem pokutu?"
    Čo k tomu dodať? Máte niekto nejaký podobný prípad?
    sú dve možnosti prečo nedostal pokutu:
    1.) podľa § 38 ods. 8 zákona o účtovníctve: Pokutu podľa odseku 1 možno uložiť do jedného roka odo dňa, keď sa orgán príslušný na jej uloženie dozvedel o porušení povinnosti; najneskôr možno túto pokutu uložiť do troch rokov po skončení účtovného obdobia, v ktorom k porušeniu povinnosti došlo. Je možné, že kontrolovali obdobie staršie ako môžu uložiť pokutu (aj keď mohli postupovať podľa § 38a)

    2.) v zmysle § 38 ods. 1 a 2 sa pokuta určuje do výšky 1 % resp. 3 % z majetku: vykázaného vo výkaze o majetku a záväzkoch zostaveného za účtovné obdobie, ktoré je kontrolované, účtovnej jednotke účtujúcej v sústave jednoduchého účtovníctva, alebo tento podnikateľ nevykázal žiadny majetok resp. taký nízky, že to 1 resp. 3 % nemalo ani zmysel prerátavať (ak účtoval v podvojnom tak neuviedol žiadny resp. nízky majetok v súvahe)
    Tá druhá možnosť mi vychádza ako pravdepodobnejšia.
    Naposledy upravil skaspa : 17.04.07 at 08:12

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.