Zavrieť

Porady

Stravný lístok 49 Sk chcem uplatniť 89 Sk

Ahoj, poraďte prosím. Zostali mi stravné lístky z roku 2006 v hodnote 49 Sk.
Nákup som účtovala ako VNZD a zapísala som ich do knihy cenín. V roku 2006 som niečo odpísala štýlom mesačne odpis SL podľa počtu pracovných dní, na konci roka príslušnú sumu cez ID ako VOZD.
Lenže...
V knihe cenín mi zostalo napr. 100ks SL á 49 SK
Napr. január má 22 prac. dní, za každý deň si môžem uplatniť 89 Sk.
Problém je v tom, že nemám chuť si odkladať každý blok z obeda ale chcela by som to iba cez SL.
A tu je háčik.
22 dní x 89 Sk =1958 Sk
z knihy cenín mám odpísať
1. (1958 : 49 korunový lístok) = 40 lístkov alebo
2. 22 dní x 2 (lebo na 89 Sk mi jeden lístok nestačí) = 44 lístkov?

Hmmm, neviem či som to napísala zrozumiteľne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    z knihy cenin odpis 22x2 listky
    v penaznom denniku sumu 2x49=98 rozuctuj na 89 VOZD a 9 VNZD

    LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

    LIZINKA
    V roku 2007 už neplatia staré lístky. Skúsila by som ich vymeniť za nové v tej sume ale vyššej hodnote lístka. (aj to neviem či už nie je neskoro)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Isabel Pozri príspevok
    Ahoj, poraďte prosím. Zostali mi stravné lístky z roku 2006 v hodnote 49 Sk.
    Nákup som účtovala ako VNZD a zapísala som ich do knihy cenín. V roku 2006 som niečo odpísala štýlom mesačne odpis SL podľa počtu pracovných dní, na konci roka príslušnú sumu cez ID ako VOZD.
    Lenže...
    V knihe cenín mi zostalo napr. 100ks SL á 49 SK
    Napr. január má 22 prac. dní, za každý deň si môžem uplatniť 89 Sk.
    Problém je v tom, že nemám chuť si odkladať každý blok z obeda ale chcela by som to iba cez SL.
    A tu je háčik.
    22 dní x 89 Sk =1958 Sk
    z knihy cenín mám odpísať
    1. (1958 : 49 korunový lístok) = 40 lístkov alebo
    2. 22 dní x 2 (lebo na 89 Sk mi jeden lístok nestačí) = 44 lístkov?

    Hmmm, neviem či som to napísala zrozumiteľne.
    1. je správna, rozdiel 2.-Sk bude VNOZD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    LIZINKA Pozri príspevok
    V roku 2007 už neplatia staré lístky. Skúsila by som ich vymeniť za nové v tej sume ale vyššej hodnote lístka. (aj to neviem či už nie je neskoro)
    Už v novembri boli vydané stravenky platné aj na rok 07. TaM PROBLéM NEVIDíM.

    LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

    LIZINKA
    Tweety Pozri príspevok
    Už v novembri boli vydané stravenky platné aj na rok 07. TaM PROBLéM NEVIDíM.
    Aha to som nevedela, že už tak skoro. My sme ich menili až v januári.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    A mne tu kamoška poradila, že keby si si kúpila k tým 49,- Sk lístkom rovnaký počet 40,- Sk tak si uplatníš dva lístky v plnej výške a máš to.
    Naposledy upravil Jozef I : 18.02.07 at 18:44 Dôvod: som sa kopnul o 10 Sk. Tuším už neviem počítať. :-)

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Jozef I Pozri príspevok
    A mne tu kamoška poradila, že keby si si kúpila k tým 49,- Sk lístkom rovnaký počet 50,- Sk tak si uplatníš dva lístky v plnej výške a máš to.
    ... a nie á 40 Sk ?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    liba2 Pozri príspevok
    ... a nie á 40 Sk ?
    Možno to chce rozdeliť na VOZD a VNZD kde dá tých 10,- Sk navyše...

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    liba2 Pozri príspevok
    ... a nie á 40 Sk ?

    Libuš vidím, že pozorne čítaš príspevky. Síce chyba vo výpočte, ale nápad dobrý.

    Isabel je offline (nepripojený) Isabel

    Isabel
    jozef, dobry napad, dakujem za radu. ja ho zatial nevyuzijem, objednala som listky na cely minuly rok ale kedze sa potvory nedaju uplatnit spatne co som sa dozvedela az neskor + som si robila nejake cestaky tak mi ich kooopec zostalo. kedze aj tento rok bude vela cestakov tak budem rada ak ich miniem ale niekomu inemu sa tato info mozno bude hodit. este raz vdaka.

    pribko je offline (nepripojený) pribko

    pribko
    Isabel Pozri príspevok
    jozef, dobry napad, dakujem za radu. ja ho zatial nevyuzijem, objednala som listky na cely minuly rok ale kedze sa potvory nedaju uplatnit spatne co som sa dozvedela az neskor + som si robila nejake cestaky tak mi ich kooopec zostalo. kedze aj tento rok bude vela cestakov tak budem rada ak ich miniem ale niekomu inemu sa tato info mozno bude hodit. este raz vdaka.
    ahojte, takže, ak si niekto kúpil lístky v decembri napr. za 10 000,-, tak si asi velmi nepomôže
    môže si uplatniť len toľko, koľko by do konca roka spotreboval, správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pribko Pozri príspevok
    ahojte, takže, ak si niekto kúpil lístky v decembri napr. za 10 000,-, tak si asi velmi nepomôže
    môže si uplatniť len toľko, koľko by do konca roka spotreboval, správne?
    Áno, presne tak.

    infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

    infoziadatel
    Prosím Vás, keď kúpim STL v hodnote 50sk, tak môžem dať do nákladov 55% zo stravnej jednotky, tohto času z 89sk alebo môžem dať len zo sumy zakúpeného STL, maximálne z 89sk?
    Ďakujem pekne Zuzula

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    infoziadatel Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď kúpim STL v hodnote 50sk, tak môžem dať do nákladov 55% zo stravnej jednotky, tohto času z 89sk alebo môžem dať len zo sumy zakúpeného STL, maximálne z 89sk?
    Ďakujem pekne Zuzula
    Minimálne je uznaných 55% z ceny stravenky, a maximálne 55% z 89.-T.j. minimum 27,5 a max.48,95- zamestnanci. SZČO si môžu uplatniť až 89.-

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    infoziadatel Pozri príspevok
    Prosím Vás, keď kúpim STL v hodnote 50sk, tak môžem dať do nákladov 55% zo stravnej jednotky, tohto času z 89sk alebo môžem dať len zo sumy zakúpeného STL, maximálne z 89sk?
    Ďakujem pekne Zuzula
    55% zo sumy 89 Sk - to je v r. 2007 len pre zamestnancov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.