Zavrieť

Porady

rozdelenie zisku

Na co vsetko mozno pouzit zisk spolocnosti? Ide mi o to, ze VZ rozdeli cast zisku na uhradu straty, cast na pridel do rezervneho fondu, cast akcionarom a co zo zvyskom zisku? je mozne vytvorit nejaky fond na opravu majetku? ako sa to potom uctuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no dobre my sme tvorili tento fond 427 a chceme ho rozpustiť na čo všetko sa dá použiť...pretože rozpustenie ide do výnosov do zdanenia...a ja potrebujem ho použiť tak aby mi nenavyšoval zisk...a najlepšie ponížil pokladňa

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    no dobre my sme tvorili tento fond 427 a chceme ho rozpustiť na čo všetko sa dá použiť...pretože rozpustenie ide do výnosov do zdanenia...a ja potrebujem ho použiť tak aby mi nenavyšoval zisk...a najlepšie ponížil pokladňa
    Rozpustenie vytvoreného účelového fondu z účtu 427 nepôjde do výnosov, ak stratil opodstatnenie, VZ na svojom zasadnutí môže rozhodnúť o jeho zrušení a preúčtovaní napríklad na účet 428 a pod.

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Vytváranie účelových fondov je už teraz zbytočné. Ak chce valné zhromaždenie ponechať peniaze v spoločnosti, aby mohla zaplatiť napr. väčšiu opravu, nerozdelí zisk medzi spoločníkov, ale ho preúčtuje na účet nerozdeleného zisku (428). Na účte 428 je iba vyjadrenie zdrojov, zodpovedajúce peniaze sa môžu použiť na čokoľvek, tzn. že spoločnosť môže mať nerozdelený zisk na účte 428, ale na bežnom účte nič.
    Ak chce spoločnosť tvoriť účelové fondy, musí vypracovať štatút fondu. V ňom by malo byť o.i. uvedené, že po úhrade faktúr (na ťarchu nákladov) z bežného účtu, preúčtuje zdroje z fondu na účet nerozdeleného zisku (428) a neskôr ho hôže vyplatiť spoločníkom. To isté môže teda urobiť aj tak, že ponechá zdroje hneď na účte nerozdeleného zisku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.