Zavrieť

Porady

Prerušenie odpočítavania daňovej straty

V roku 2003 vznikla daňová strata, v daňovom priznaní za rok 2006 by som chcela prerušiť odpočítavanie daňovej straty. Je to možné? A môžem potom v DP za rok 2007 pokračovať v odpočítavaní daňovej straty?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ejka2403 Pozri príspevok
    V roku 2003 vznikla daňová strata, v daňovom priznaní za rok 2006 by som chcela prerušiť odpočítavanie daňovej straty. Je to možné? A môžem potom v DP za rok 2007 pokračovať v odpočítavaní daňovej straty?
    Áno. Stratu môžeš odpočítať do 5 rokov.

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    ejka2403 Pozri príspevok
    V roku 2003 vznikla daňová strata, v daňovom priznaní za rok 2006 by som chcela prerušiť odpočítavanie daňovej straty. Je to možné? A môžem potom v DP za rok 2007 pokračovať v odpočítavaní daňovej straty?

    ... stratu môžeš umorovať do výšky základu dane, t.z. aj menej alebo vôbec, je to na tebe, počas 5 rokov po roku, v ktorom vznikla.....

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    pozit Pozri príspevok
    ... stratu môžeš umorovať do výšky základu dane, t.z. aj menej alebo vôbec, je to na tebe, počas 5 rokov po roku, v ktorom vznikla.....
    Dobrý večer, toto si potrebujem overiť. Klient má daňovú stratu z r. 2004 vo výške 138 tis. za r. 2006 vykázal ZD 114 tis. Znamená to teda, že si môže uplatniť daňovú stratu aj nižšiu ako je ZD, napr. iba 17 tis. a na ostatné si uplatní odpočítateľnú položku 90 816,- + poistné na živ.poistenie?
    Naposledy upravil jennyka : 29.03.07 at 19:25

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    jennyka Pozri príspevok
    Dobrý večer, toto si potrebujem overiť. Klient má daňovú stratu z r. 2004 vo výške 138 tis. za r. 2006 vykázal ZD 114 tis. Znamená to teda, že si môže uplatniť daňovú stratu aj nižšiu ako je ZD, napr. iba 20 tis. a na ostatné si uplatní odpočítateľnú položku 90 816,- ?
    Áno, uvažuješ správne.

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    Anja111 Pozri príspevok
    Áno, uvažuješ správne.
    Srdečná vďaka, na toto som čakala, dík, dík, dík! Už aj idem na to.

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    Este by som potrebovala usmerniť: Daň v r. 78 vyšla 185,-, ďalej sa ešte vpíše do r. 87 to isté. Daň.bonus si neuplatňuje, tak podľa vysvetliviek pod čiarou 14) znamená, že na r. 91 sa už napíše len 0 ? A potom aj r.93 a 103 tak isto?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    ... a aj 104=0 PS: daň do 500.-Sk štát nechce.
    Naposledy upravil STRELEC : 29.03.07 at 21:40 Dôvod: PS

    jennyka je offline (nepripojený) jennyka

    jennyka
    No to som si uvedomila až keď som došla na koniec, tak teraz to ešte idem opraviť a HOTOVO. Ďakujem

    Prerušenie odpočítavania daňovej straty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.