Zavrieť

Porady

Pravidelne vykonávaná činnosť a cest. náhrady

Je tu o cestovných náhradách príšerne veľa, ale potrebovala by som vedieť, či si môže cestovné náhrady uplatniť SZČO (stravné, cestovné, ubytovanie), ak vykonáva stavebné práce v Čechách. Na jednej stavbe robí aj niekoľko mesiacov, s tým, že sem tam príde do SR. Je tu na to veľa názorov a žiadny jednoznačný záver - teda aspoň som sa pri tom množstve nedočítala. Ja osobne sa prikláňam k názoru, že ide o pravidelne vykonávanú činnosť a nemá nárok na cestovné náhrady. Nedá sa však dať do nákladov nejakým spôsobom aspoň ubytovanie? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    Ja som túto tému taktiež nekonečne študovala a prišla som jedine na to, že na túto otázku, ti nikto nedá presnú odpoveď, a to z toho dôvodu, že každý to robí tak, ako si to vie obhájiť pri daňovej kontrole. Na jednej strane je pravda, že v každom meste ale už aj v tom istom meste ak ti príde iný kontrolór na kontrolu, má iný názor. Je to naozaj len o tom, presvedčiť ich, že mam pravdu ja.

    Napr. Bydlisko a miesto podnikania v ŽL sú rovnaké - samozrejme, veď taký murár určite nemá iné miesto podnikania, lebo to by bol potom v podstate zamestnanecký pomer.
    Čiže stále vykonáva prácu niekde inde, napr. ČR, lenže tam môže vykonávať činnosť aj celý rok alebo dva. Lenže po dvoch rokoch sa stavba ukonči a ide inde - no a teraz náš problém: berie sa stále miesto vykonávania činnosti činnosť v rámci jedného roka? Alebo postupne počas celej živnosti? A ak mu príde kontrola po začatí živnosti hneď o rok, a on mal zatiaľ len jednu stavbu? Takže tu je toľko možných otázok, ktoré by zákon mal zodpovedať, že ani mňa všetky nenapadnú.

    Takže suma sumárum: Povedať o tejto medzeri v zákone zákaznikovi a nech sa rozhodne on, či si to obháji alebo nie. No ja pri mojom dare reči, by som ich asi presvedčila, samozrejme, pokiaľ by našli niečo iné v čom by sa mohli rýpať - pretože niečo chcú stále nájsť.
    Nie som síce ešte dlhoročná účtovníčka, ale baví ma to dosť a čakám na reakcie skúsených účtovničiek (Aj keď verím tomu, že aj na túto tému sa budú názory líšiť, pretože každý má iné skúsenosti a o tom je účto)
    Ďakujem

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Ďakujem za názor. Tiež sa tu už na to pýtam v každej možnej téme a mohla som dospieť len k rovnakému názoru ako Ty. Držme si palce pri obhájení.

    Pravidelne vykonávaná činnosť a cest. náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.