Zavrieť

Porady

preúčtovanie výdavkov

Chcem zaplatiť daň z príjmu, lebo chcem zobrať pôžičku a potrebujem poriadný príjem. V účtovníctve mi vychádza daňová strata. Čo urobiť, aby som dosiahla zisk. Uvažovala som, či nie je možné preúčtovať nákup materálu do nezdaniteľnej položky. Napr. v účtovnom teddíku by bolo uvedené, že je to nákup materiálu, ale suma by bola v stlpci nepodliehajúcej dani. Je to umelé znížovanie nákladov. Ako by to posudzovali daňovaci. Poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Prečítaj si etiketu porady bod č. 14
    Účtovníctvo je skutočný stav hospodárenia účtovnej jednotky.
    Nie hausnumerá od brucha do brucha len za cenu získania úveru...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    BAMAR Pozri príspevok
    Chcem zaplatiť daň z príjmu, lebo chcem zobrať pôžičku a potrebujem poriadný príjem. V účtovníctve mi vychádza daňová strata. Čo urobiť, aby som dosiahla zisk. Uvažovala som, či nie je možné preúčtovať nákup materálu do nezdaniteľnej položky. Napr. v účtovnom teddíku by bolo uvedené, že je to nákup materiálu, ale suma by bola v stlpci nepodliehajúcej dani. Je to umelé znížovanie nákladov. Ako by to posudzovali daňovaci. Poraďte
    Prepáč, ale rozmýšľaš úplne od veci. Za vysokým základom dane nasledujú vysoké odvody do poisťovní a preddavky na daň. Kým sa pustíš do takéhoto šialenstva, dobre si prepočítaj dôsledky!
    Okrem toho máme aj Zákon o účtovníctve a s ním aj právomoc správcu dane ukladať pokuty za nesprávne vedenie účtovníctva ....

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Ak chceš naozaj vykázať základ a platiť daň (pritom vykázať zisk z podnikania) tak je naozaj najlepším riešením neuznať niektoré výdavky ako daňové, hoci by za normálnych okolností boli. Preúčtuj ich na nedaňové s argumentáciou, že si to zle pochopila a posúdila. Táto argumentácia ti pomôže, ak by daniari pri kontrole našli iné "prešľapy" a týmito výdavkami, ktoré si neuznala, by si mohla negatívny dopad kontorly eliminovať. Ináč daniarom nevadí, ak si nejaké výdavky, na ktoré máš nárok, neuznáš daňovo.
    Monika Kováčová
    BAMAR Pozri príspevok
    NIE SOM PLATCA DPH
    neskresľuj účtovníctvo, radšej použi paušálne výdavky.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Ja neviem zistiť, či sa bavíte o JÚ alebo PÚ ?

    V JÚ - a ešte k tomu neplatiteľ DPH - si jednoducho nezaúčtuje výdavkové doklady a je to.
    V PÚ je teoreticky možné nákup materiálu nechať na sklade a tým pádom ho nemať v nákladoch. Zrejme toto chce BAMAR urobiť. Ale (nevieme, v čom podnikáš), z čoho sú potom príjmy? A ako vysvetlíš rozdiel pri skutočnej inventúre materiálu? Tento "trik" je ľahko odhaliteľný a preto nedoporučujem.

    Porozmýšľaj o tom, že k úveru nemusíš ručiť iba príjmom podľa DP, môžeš založiť nehnuteľnosť alebo - v extrémnom prípade - preukázať potrebnú hotovosť na nejakom vkladovom účte. Mysli na to, že banka jednoducho potrebuje vopred vedieť, kde budeš brať peniaze na splátky. Aj spoločnosť, ktorá je v strate môže mať slušný tok peňazí a spoľahlivý zdroj splátok. Keby som ja bola bankový pracovník a dozvedela sa o tom, že si si umelo navýšil základ dane, považovala by som ťa za zlého hospodára !!

    eva.bb je offline (nepripojený) eva.bb

    eva.bb
    a čo keby si prerušil uplatňovanie daňových odpisov hmotného majetku? účtovný hospodársky výsledok by bol sice strata, ale daňový HV by bol zisk, mal by si základ dane a z toho 19% dan. Neviem či je to správne, len ma to napadlo, možno sa k tomu vyjadria zdatnejší poradaci.
    No tiez si myslím, že by som to na tvojom mieste nerobila. Mozno bude treba zdokladovať nielen "prijem a úhradu dane" ale množstvo iného.

    preúčtovanie výdavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.