Zavrieť

Porady

RZ- viac potvrdení od zamestnávateľa

Práve robím RZD a na jednom z potvrdení od zamestnávateľa je vyčíslený príspevok zamestnávateľa na DDP vo výške Sk 140,-- a príspevok zamestnanca je Sk 1400,--., môžem ten príspevok zamestnanca uviesť teraz keď robím RZD vo výške Sk 1400,-- a chcem sa spýtať treba mi ešte nejaké potvrdenie o tom že si sporil u toho predošlého zamestnávateľa na DDP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sonička Pozri príspevok
    Práve robím RZD a na jednom z potvrdení od zamestnávateľa je vyčíslený príspevok zamestnávateľa na DDP vo výške Sk 140,-- a príspevok zamestnanca je Sk 1400,--., môžem ten príspevok zamestnanca uviesť teraz keď robím RZD vo výške Sk 1400,-- a chcem sa spýtať treba mi ešte nejaké potvrdenie o tom že si sporil u toho predošlého zamestnávateľa na DDP?
    Áno, môžeš započítať. Žiadne iné potvrdenie k tomu nie je potrebné.<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->

    Denisa Holla je offline (nepripojený) Denisa Holla

    človek Denisa Holla
    Mám takú dilemu a neviem či to robim spravne. Prosím, môžte mi podadiť?
    Ked som si urobila RZ dane tak moj zaklad dane neprekročil 90.816,-.Z čoho vyplyva že moja dan zaplatená v r. 2006 by sa mi mala vratit v plnej výške spät, čo si vysporiadam cez vyplatnú pásku.
    Ale v r. 2006 som mala príjem aj z DoVP a tak rozmyšľala som že, prečo by som si nemala nárokovť aj na zrážkovú daň čo činí 380,-. Tak som si teda vypísala DP, ale tu nastal problém. Neviem totiž či som vypísala DP správne,pretože v DP mi vyšlo, že preddavková daň sa mi nevráti,aj napriek tomu, že mám základ dane nižší ako je nezdaniteľná časť a vráti sa mi len daň zrážková.Neviete mi náhodou takto poradiť, kde môžem robiť chybu?
    V DP typu A v r. 61 som napísala moju celkovú daň, ktorú som zaplatila štátu. To činí 3567,-. A v r. 62 som napísala tú istú sumu lebo podľa zákona bolo skutocne aj tato suma zrazená.V riadku 63 som napísala čiastku zrazenej dane čo činí 380,-. Z toho mi vyšlo ze v riadku 65 mám preplatok zrazenej dane, ale preddavkova sa mi už nevrati. Robím niekde chybu? prím Vás podaďte mi. Ďakujem.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Denisa Holla Pozri príspevok
    Mám takú dilemu a neviem či to robim spravne. Prosím, môžte mi podadiť?
    Ked som si urobila RZ dane tak moj zaklad dane neprekročil 90.816,-.Z čoho vyplyva že moja dan zaplatená v r. 2006 by sa mi mala vratit v plnej výške spät, čo si vysporiadam cez vyplatnú pásku.
    Ale v r. 2006 som mala príjem aj z DoVP a tak rozmyšľala som že, prečo by som si nemala nárokovť aj na zrážkovú daň čo činí 380,-. Tak som si teda vypísala DP, ale tu nastal problém. Neviem totiž či som vypísala DP správne,pretože v DP mi vyšlo, že preddavková daň sa mi nevráti,aj napriek tomu, že mám základ dane nižší ako je nezdaniteľná časť a vráti sa mi len daň zrážková.Neviete mi náhodou takto poradiť, kde môžem robiť chybu?
    V DP typu A v r. 61 som napísala moju celkovú daň, ktorú som zaplatila štátu. To činí 3567,-. A v r. 62 som napísala tú istú sumu lebo podľa zákona bolo skutocne aj tato suma zrazená.V riadku 63 som napísala čiastku zrazenej dane čo činí 380,-. Z toho mi vyšlo ze v riadku 65 mám preplatok zrazenej dane, ale preddavkova sa mi už nevrati. Robím niekde chybu? prím Vás podaďte mi. Ďakujem.
    V riadku 61 neuvádzaš zrazené preddavky na daň. Uvádzajú sa len v r. 62.

    Denisa Holla je offline (nepripojený) Denisa Holla

    človek Denisa Holla
    Čiže r. 61 je prazdny?Tak potom by to malo vychadzat, ze cela dan preddavkova + zrazkova sa mi vrati:...Je to tak spravne?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Denisa Holla Pozri príspevok
    Čiže r. 61 je prazdny?Tak potom by to malo vychadzat, ze cela dan preddavkova + zrazkova sa mi vrati:...Je to tak spravne?
    Áno, je to správne.

    RZ- viac potvrdení od zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.