Zavrieť

Porady

pracovná cesta SZČO

Ahojte poraďáci, viem, že sa tu toho popísalo už kopec, ale nikde som nenašla odpovede na moje otázočky...

Chcem Vás teda v krátkosti poprosiť o rýchlu radu...

SZČO uskutočňuje pracovné cesty mimo obvyklého miesta výkonu práce. Cestuje vlakom a odkladá si cestovné lístky. Potrebujem vystaviť CP. Vystavujem klasický CP aký sa požíva vo firmách pre zamestnancov? Pričom potom do Priezviska, mena... vypisujem údaje SZČO? Bude to takto v poriadku? A čo potom podpisy štatutárnych zástupcov? Tam sa všade bude podpisovať SZČO?

A potom druhá vec, ktorá ma trápi... Mám napríklad hotové vyúčtovanie pracovnej cesty.. trebárs dáme 253,- Sk (cestovné + stravné). Kam to ide do peňažného denníka? do ktorého stĺpca? Ako prevádzková réžia?

Vopred ďakujem.
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
1. Priznám sa..neviem. Ale ja osobne pri SZČO cesty nepíšem cez cesťák, alebo normálne cez výdavkový doklad, kde napíšem i účel cesty.

2. Prevádzková réžia.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Ďakujem. Len podľa mňa ten cesťák je asi potrebný. Len si niesom istá ako ho vypísať. Pritom je to asi iba banalita.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ibiza Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, viem, že sa tu toho popísalo už kopec, ale nikde som nenašla odpovede na moje otázočky...

Chcem Vás teda v krátkosti poprosiť o rýchlu radu...

SZČO uskutočňuje pracovné cesty mimo obvyklého miesta výkonu práce. Cestuje vlakom a odkladá si cestovné lístky. Potrebujem vystaviť CP. Vystavujem klasický CP aký sa požíva vo firmách pre zamestnancov? Pričom potom do Priezviska, mena... vypisujem údaje SZČO? Bude to takto v poriadku? A čo potom podpisy štatutárnych zástupcov? Tam sa všade bude podpisovať SZČO?

Nech vypíše klasické vyúčtovanie služ. cesty a podpíše ho. Bude tam iba jeho podpis, tento doklad slúži iba jemu, aby zdokladoval oprávnenosť nákladu.

A potom druhá vec, ktorá ma trápi... Mám napríklad hotové vyúčtovanie pracovnej cesty.. trebárs dáme 253,- Sk (cestovné + stravné). Kam to ide do peňažného denníka? do ktorého stĺpca? Ako prevádzková réžia?

Toto neviem.

Vopred ďakujem.
Odpovede v texte.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Pridá ešte niekto niečo? Zaujímalo by ma teda, či bude stačiť iba to vyúčtovanie služobnej cesty (vytvorím si nejaký vlastný formulárik obdobný ako cesťák) alebo to musí byť práve ten klasický cesťák?

Ď.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vypísať Cestovný príkaz , môžeš aj sumárny za 1 x mesiac . Účtuješ do prevádzkovej réžie - VOZD . Doporučujem vytvoriť analytiku.

Cestovný príkaz máš aj na Porade .
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
ibiza Pozri príspevok
Pridá ešte niekto niečo? Zaujímalo by ma teda, či bude stačiť iba to vyúčtovanie služobnej cesty (vytvorím si nejaký vlastný formulárik obdobný ako cesťák) alebo to musí byť práve ten klasický cesťák?

Ď.
Ja používam toto... je tam i zahraničná cesta ...i slovenská
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

no to je v podstate klasický cestovný príkaz. Ďakujem, myslím, že to už zvládnem. Našla som tu aj nejaké vyplnené vzory. )
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ibiza Pozri príspevok
Pridá ešte niekto niečo? Zaujímalo by ma teda, či bude stačiť iba to vyúčtovanie služobnej cesty (vytvorím si nejaký vlastný formulárik obdobný ako cesťák) alebo to musí byť práve ten klasický cesťák?

Ď.
Zákon o cest. náhradách nepredpisuje, že vyúčtovanie musí byť na predpísanom tlačive. Môže to byť aj vlastný formulár nejakej firmy, dôležité je, aby to malo podstatné náležitosti, ktoré sú potrebné k správnemu vyúčtovaniu.
0 0
MANAGERIA MANAGERIA

MANAGERIA je offline (nepripojený) MANAGERIA

Niekedy riadne panikárin
Ja osobne cesťáky vypisujem aj ako SZČO je to prehľadnejšie a lepšie sa potom obhajujú p.cesty, robím to vo vlastnom záujme , zákon to nikde neukladá
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

a ešte posledná vec.. stačí ak budem robiť napríklad ten A4 cestovný príkaz? SZČO robí tých ciest tak 7 do mesiaca... môžem to celé tam dať? a vyúčtujem to na konci mesiaca úhrnom aj so stravným? čo vy na to?
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

a musím k nim prikladať aj nejaké správy z pracovných ciest?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ibiza Pozri príspevok
a ešte posledná vec.. stačí ak budem robiť napríklad ten A4 cestovný príkaz? SZČO robí tých ciest tak 7 do mesiaca... môžem to celé tam dať? a vyúčtujem to na konci mesiaca úhrnom aj so stravným? čo vy na to?

Ja myslím, že by to tak išlo. Jeden súhrnný cesťák za mesiac.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ibiza Pozri príspevok
a musím k nim prikladať aj nejaké správy z pracovných ciest?
Nie je to povinnosť.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

MANAGERIA Pozri príspevok
Ja osobne cesťáky vypisujem aj ako SZČO je to prehľadnejšie a lepšie sa potom obhajujú p.cesty, robím to vo vlastnom záujme , zákon to nikde neukladá
Chcela by som sa spýtať: Keď szčo chodí na pracovné cesty vlakom. Napíšem cesťák, vyčíslim tam sumu cestovného + podložím lístky ale chcela som sa spýtať ako je to so stravným? Keď má prac.cestu napr.tých 5hod - t.j. 48,95 nárok na stravné (mám namysli rok 2006), ale musím to podložiť aj dokladom, že sa naozaj stravoval? Stravenky nemá. Ďakujem.
Naposledy upravil eop : 06.03.07 at 16:28
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
eop Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať: Keď szčo chodí na pracovné cesty vlakom. Napíšem cesťák, vyčíslim tam sumu cestovného + podložím lístky ale chcela som sa spýtať ako je to so stravným? Keď má prac.cestu napr.tých 5hod - t.j. 48,95 nárok na stravné, ale musím to podložiť aj dokladom, že sa naozaj stravoval? Stravenky nemá. Ďakujem.


http://www.porada.sk/t38433-sadzby-s...h-cestach.html

Vyučtovanie pracovnej cesty vyúčtuješ na cestovnom príkaze podľa priloženého časového pásma a príslušnej sadzby stravného .
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Zita5 Pozri príspevok
http://www.porada.sk/t38433-sadzby-s...h-cestach.html

Vyučtovanie pracovnej cesty vyúčtuješ na cestovnom príkaze podľa priloženého časového pásma a príslušnej sadzby stravného .
Tak nemusím mať podložené nejakým bločkom z reštaurácie, že na tej pracovnej ceste naozaj jedol a môžem mu vyplatiť sumu cestovného + stravného (na príslušné časové pásmo)? Ďakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
eop Pozri príspevok
Tak nemusím mať podložené nejakým bločkom z reštaurácie, že na tej pracovnej ceste naozaj jedol a môžem mu vyplatiť sumu cestovného + stravného (na príslušné časové pásmo)? Ďakujem.
Ešte tu prikladám link

http://www.porada.sk/showthread.php?p=360821#post360821

Pokiaľ je na pracovnej ceste , neprikladáš žiadny blok ani stravný lístok .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eop Pozri príspevok
Tak nemusím mať podložené nejakým bločkom z reštaurácie, že na tej pracovnej ceste naozaj jedol a môžem mu vyplatiť sumu cestovného + stravného (na príslušné časové pásmo)? Ďakujem.
Iba podotýkam, že cestovné a stravné pri Pracovnej ceste je niečo iné, než príspevok na stravovanie za každý odpracovaný deň, ktorý je vo výške 89.-
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Tweety Pozri príspevok
Iba podotýkam, že cestovné a stravné pri Pracovnej ceste je niečo iné ČO INÉ? - z tohoto niečo iné moc neviem, než príspevok na stravovanie za každý odpracovaný deň, ktorý je vo výške 89.-
Pod pojmom cestovné som myslela lístky za vlak (ako som písala vyššie)
a stravné podľa (č.615/2005 Z.z.) časového pásma.
Ja už tomu vôbec nechápem. Tak ak bol szčo na tuzemskej pracovnej ceste od 5-12 hod, má lístky na vlak 2 x 100,- Sk
Do nákladov si môže dať 89,- Sk + 200,- Sk = 289,- Sk ? Alebo nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eop Pozri príspevok
Pod pojmom cestovné som myslela lístky za vlak (ako som písala vyššie)
a stravné podľa (č.615/2005 Z.z.) časového pásma.
Ja už tomu vôbec nechápem. Tak ak bol szčo na tuzemskej pracovnej ceste od 5-12 hod, má lístky na vlak 2 x 100,- Sk
Do nákladov si môže dať 89,- Sk + 200,- Sk = 289,- Sk ? Alebo nie?
Áno, stravné plus vlak, a prípadne iné výdavky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať