Zavrieť

Porady

Kúpa tovaru v Belgicku

Sme platcami DPH, kúpili sme tovar / meď / v Belgicku dátum dodania 31. 1.07, poslali nám faktúru na sumu 41 000,- Sk. Prosím Vás má to nejaký vplyv na daňové priznanie DPH za 1/2007. Poraďte mi nemám so zahraničnými faktúrami žiadne skúsenosti.

Vďaka Birn
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Ano, ak sú plátcovia DPH. Potom mali na FA uviesť, že DP sa prenáša na vás a vy robíte samozdanenie. DP je deň vystavenia Fa ak je vystavená po dodaní tovaru.

    Birn je offline (nepripojený) Birn

    Birn
    Asi nie sú platcami DPH, lebo na fa mám code 2 /0,00% - 41 000Sk /.
    To znamená, že celú sumu 41 000 si dám do nákladov ako nákup tovaru na 504 a v daňovom priznaní DPH sa mi to neodzrkadlí / nezaradím to do DPH / ?

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    na stranke www.drsr.sk si mozete overit ci j platcom alebo nie je platcom DPH. Ak je platcom DPH tak si uvedenu sumu prepocitate datumom vystavenia FA na Sk (kurz NBS) a uvediete to do danoveho priznania k DPH za 1/2007 ako DPH ktoru mate odviest ale zaroven aj odpocet DPH, ktoru by vam v tej istej sume mal vratit DÚ, cize vysledny efekt je taky, ze nezaplatite nic navyse, akurat to musi byt vycislene v DP :-)

    Birn je offline (nepripojený) Birn

    Birn
    Ďakujem veľmi pekne. Overila som si na drsr, a tí belgičania sú platcami DPH. Ale ja nemusím prepočítať kurz NB však, lebo fa je v Sk. A tú daň zapíšem do daňového priznania DPH na riadok 9 a 10/tovary a služby, pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69 ods. 7 zákona / ?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Birn Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Overila som si na drsr, a tí belgičania sú platcami DPH. Ale ja nemusím prepočítať kurz NB však, lebo fa je v Sk. A tú daň zapíšem do daňového priznania DPH na riadok 9 a 10/tovary a služby, pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69 ods. 7 zákona / ?
    Ak su platitelia doplňte ič DPH na Fa, keďže ide o tovar , tak na r.1, 4, a 2 dávate výstup a na r. 16 dáte vstup.
    Ak vam tovar došiel v januári a následne v januári bola aj vystavená fa, dajte to všetko do DP za január.
    Kurz neprepočítate. lebo Fa je v SK.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Tak ked mas v Sk tak je to este jednoduchsie ... vyratas si toho 19% dan a tu napises do DP riadok 04((§11 a 11a - nadobudnutie tovaru v tuzemsku z ineho členskeho štatu) tam das zaklad dane tej fa z Belgicka = tým pádom sa ti to premietne aj v r. 01 a r. 02 (kde spocitas DPH v tuzemsku a aj z belgicka). A do r. 16 das dan z naobudbutých tovarov z iného členského štátu (§49 odst. 2 písm.c)

    Aspon tak som to urobila ja,ked sme kupili tovar z belgicka.

    Ak má niekto iný názor, prosím napíšte. Ď.

    Kúpa tovaru v Belgicku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.