Zavrieť

Porady

Uvoľnenie reprezentanta SR-prekážka z dôvodu všeobec.záujmu??

Dnes nám zamestnanec priniesol doklad od Slov. Asociácie nepočujúcich športovcov doklad, kde je uvedené, že sa má zamestnanec ako reprezentant SR zúčastniť na sústredení Slov. reprezentácie..., a je tam dodatok, že „tento list slúži ako doklad pre uvoľnenie reprezentanta SR vo futbale v zmysle ZP – prekážka v práci z dôvodu všeobecného záujmu...“
Môžeme toto považovať za prekážku z dôvodu všeobec. záujmu?? Veď podľa §136 ZP + §137 sa za prekážku v práci z dôvodu všeobec. záujmu vyslovene považuje „len činnosť, o ktorej to ustanovuje zákon alebo osobitný predpis.“ No a neviem, že by niektorý zákon o tomto hovoril, ani ZP sa naň neodvoláva, že zamestnávateľ je aj v takomto prípade povinný uvoľniť zamestnanca z práce (i keď bez náhrady mzdy)...
Ako máme postupovať v danom prípade?nemal by si zamestnanec čerpať na tie dni dovolenku??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    No, ja si osobne nemyslim, ze sportova reprezentacia spada pod všeobecný záujem. (Kedze som vsak sportovy fanusik, uvolnil by som ho)

    Uvoľnenie reprezentanta SR-prekážka z dôvodu všeobec.záujmu??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.