Zavrieť

Porady

Riadok 09 v Potvrdeni o prijme za rok 2006

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu:
Nasi zamestnanci si platia DDS a firma prispieva 3% z HM. V riadku 09 Potvrdenia o prijme za r.2006 mi dalo u zamestnancov sumu za 13 mesiacov, napr. zamestnanec mesacne 500,- SK ..... v r.09 suma 6500,- Sk.
Myslim si ze to nie je spravne. Mylim sa? Pracujem s programom OLYMP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Ja nepracujem v programe OLYMP, ale malo by to byť takto:
    príspevky skutočne zaplatené v období od 01.12.2006 do 31.12.2006/výplata 12/05-11-06/.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    do potvrdenia dávaš len príspevky zaplatené v roku 2006..čiže ak si december 2005 odvidla v januári 2006, dávaš ich tam, ak si december 2006 odviedla ešte v decembri 2006 dávaš ich tam...potom ti mohlo natiahnuť 13x...ale ak si december 2006 odviedla až v januári 2007, nedávaš ho tam...

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    ano, ja to tak isto chapem. Za 12/2005 odvedené v 01/2006 a za 12/2006 odvedené v 01/2007, takze by som tam mala mat 12x. Ale nechapem preco mi to dava 13x.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    48912 Pozri príspevok
    ano, ja to tak isto chapem. Za 12/2005 odvedené v 01/2006 a za 12/2006 odvedené v 01/2007, takze by som tam mala mat 12x. Ale nechapem preco mi to dava 13x.
    Pretože ti započítalo aj 12/06 , nakoľko príspevok je v mzde za december uvedený (aj keď neodvedený). Treba to "ručne" opraviť, program to umožňuje.

    sta je offline (nepripojený) sta

    sta
    Ja pracujem s programom Olymp a na potvrdení mi uviedol v r. 09 sumu príspevkov zamestnanca na DDP za obdobie 01-11/2006 (pretože december bol odvedený až v 01/2007 ?), čiže príspevky ktoré boli za r. 2006 zrazené vo výplate a v r. 10 mám príspevky zamestnávateľa za obdobie 01-12/2006. Tiež mám z toho mierny zmätok...

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ja som si vyžiadala od Správcovských spoločností Potvrdenia o zaplatených a odvedených DDS- aj keď ja ich zamestnancom zrážam, nakoľko neviem, či v skutočnosti boli aj v r.2006 zaplatené. Vystavili mi ich bez problémov.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Pravdepodobne je možné v programe Olymp nejakým spôsobom konfigurovať, za aké časové obdobie sa do r.09 započítajú príspevky zamestnanca. Skúste sa nad tým takto zamyslieť a čo tak zavolať na hotline dodávateľskej firmy?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Jozef Mihál Pozri príspevok
    Pravdepodobne je možné v programe Olymp nejakým spôsobom konfigurovať, za aké časové obdobie sa do r.09 započítajú príspevky zamestnanca.
    ˇ

    Áno, toto je možné ešte pred vytlačením potvrdenia. Rovnako sa dá upravovať suma príjmu a zrazených preddavkov, ak zamestnanec predložil potvrdenia od ďalších zamestnávateľov pre ročné zúčtovanie.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Uz som to vyriešila. Nemala som v nastaveni Firma zaškrtnuté políčko výplatný termín nasledujúci mesiac. Ale aj tak Vam dakujem za odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.