Zavrieť

Porady

Pokladňa

Dobrý deň prajem, prosím o malú radu, keď mám v pokladni ku koncu roku dosť veľkú sumu napr. 1.300.000,- Sk môžem ju nejako ponížiť? Myslím či môžem vybrať na vlastnú spotrebu? Alebo si stým nemám lámať hlavu, ako to je lepšie. Dakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ali8 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, prosím o malú radu, keď mám v pokladni ku koncu roku dosť veľkú sumu napr. 1.300.000,- Sk môžem ju nejako ponížiť? Myslím či môžem vybrať na vlastnú spotrebu? Alebo si stým nemám lámať hlavu, ako to je lepšie. Dakujem za odpoveď.
    Osobná spotreba...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    a predpokladám, že Ti vyšiel aj nejaký + daňový základ /v prípade, že neboli vysoké odpisy atď...../

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ali8 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, prosím o malú radu, keď mám v pokladni ku koncu roku dosť veľkú sumu napr. 1.300.000,- Sk môžem ju nejako ponížiť? Myslím či môžem vybrať na vlastnú spotrebu? Alebo si stým nemám lámať hlavu, ako to je lepšie. Dakujem za odpoveď.
    INVENTÚRA!!!

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Ja sa opýtam:
    napr. 1 000 000,-Sk na osobnú spotrebu sa dá uplatniť jednorázovo alebo radšej priebežne počas roka?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Vlasta Č. Pozri príspevok
    Ja sa opýtam:
    napr. 1 000 000,-Sk na osobnú spotrebu sa dá uplatniť jednorázovo alebo radšej priebežne počas roka?
    Povinnosti spojené s inventúrou pokladne:

    vykonať ju 4x ročne!!!

    Čo máte reálne v pokladni, to by malo byť zinventarizované. Podľa toho účtovať aj o osobnej spotrebe.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ali8 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, prosím o malú radu, keď mám v pokladni ku koncu roku dosť veľkú sumu napr. 1.300.000,- Sk môžem ju nejako ponížiť? Myslím či môžem vybrať na vlastnú spotrebu? Alebo si stým nemám lámať hlavu, ako to je lepšie. Dakujem za odpoveď.

    Ak zostatok nesedí s fyzickou inventúrou pokladne to znamená , že v priebehu roka SZČO robil výber pre osobnú potrebu , avšak o tomto výbere neúčtoval , preto ten vysoký zostatok pokladne k 31.12.2006.

    Bolo by správne takýto výber účtovať priebežne počas roka podľa úbytku z pokladne pre os.spotrebu .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.