Zavrieť

Porady

dovolenka za odpracované dni

Chcem sa spýtať?

Zamestnanec je v našej firme zamestnaný už niekoľko rokov a chce ukončiť pracovný pomer dohodou k 28.2.2007. Koľko dní dovolenky má nárok v roku 2007. Mám mu počítať pomernú časť za každých 22 dní, čo v roku 2007 znamená len 1/12 alebo ho má brať ako starého zamestnanca a dať mu dovolenku 2/12 - teda pomernú časť 2 mesiace.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    towdie Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať?

    Zamestnanec je v našej firme zamestnaný už niekoľko rokov a chce ukončiť pracovný pomer dohodou k 28.2.2007. Koľko dní dovolenky má nárok v roku 2007. Mám mu počítať pomernú časť za každých 22 dní, čo v roku 2007 znamená len 1/12 alebo ho má brať ako starého zamestnanca a dať mu dovolenku 2/12 - teda pomernú časť 2 mesiace.
    Za rok 2007 si môže vyčerpať, alebo mu bude preplatená vo výške 1/12 z ročného nároku. Kedže ešte neodpracoval 60 dní, nemá nárok na PČ z ročnej dovolenky. Jeho dovolenka teda bude len za odpracované dni.

    monikad je offline (nepripojený) monikad

    monikad
    Prosiiiiiiiiiiim o skontrolovanie.

    Ak zamestnanec /do 33 rokov/ u nas pracoval od 5.12.06 do 31.1.07.
    Ma narok na len na 1,5 dna dovolenky, pretoze v starom roku mu nevznikol narok na ziadnu dovolenku, kedze neodpracoval 22 dni a v novom roku ma narok na dovolenku za odpr.dni, t.j. 1,5 dna..

    Je to tak spravne?

    Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monikad Pozri príspevok
    Prosiiiiiiiiiiim o skontrolovanie.

    Ak zamestnanec /do 33 rokov/ u nas pracoval od 5.12.06 do 31.1.07.
    Ma narok na len na 1,5 dna dovolenky, pretoze v starom roku mu nevznikol narok na ziadnu dovolenku, kedze neodpracoval 22 dni a v novom roku ma narok na dovolenku za odpr.dni, t.j. 1,5 dna..

    Je to tak spravne?

    Dakujem.
    Správne je to, správne.

    gabolv je offline (nepripojený) gabolv

    gabolv
    Dobrý deň.
    Potrebujem vedieť aký nárok na dovolenku bude mať zamestnanec za obdobie 1.1.2007 do 28.2.2007. Tento zamestnanec má rozvrhnutý prac. čas tak že v jednom týždny pracuje od pondelka do piatku po 7,5 hod. a v sobotu 4,5 hodiny. Druhý týžden pracuje od pondelka do piatku po 8 hod. Takto sa mu to dookola opakuje.
    Nárok na dovolenku má za každých odpracovaných 22 dní. Teraz neviem čo všetko sa do tých odpracovaných dní ráta.
    Podľa §101 zákonníka práce sa za odpracovaný deň považuje deň kedy odpracoval prevažnú časť zmeny.
    §144 ods.4 hovorí : na účely dovolensky sa ako výkon práce neposudzuje ... čas zameškaný pre dôležité osobné prekážky v práci, ak sa neuvádzaju v tomto zákone.
    1. Bol jeden cely deň u lekára a neviem ci tento den mam zaratat ako výkon práce alebo nie?
    § 144 ods.5 Na zistenie, či sú splnené podmienky vzniku nároku na dovolenku sa posudzuje zamestnanec, ktorý je zamestnaný po určený týždenný pracovný čas, akoby v kalendárnom týždni pracoval päť pracovných dní, aj ked jeho pracovný čas nie je rozvrhnutý na všetky pracovné dni v týždni.
    2. Mám postupovať podľa tohto paragrafu a rátať, že robí 5 dní v týždni alebo mám do 22 dní zaratať aj každú druhú sobotu?
    Ak budem rátať aj soboty tak bude mať nárok na 2/12 ak ich nezarátam tak mu vznikne nárok len na 1/12 dovolenky.
    Prosím poradte. Ďakujem<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### -->

    anu je offline (nepripojený) anu

    anu
    Potrebujem radu:
    Zamestnanec pracuje vo firme 5 rokov, v januári marodoval vo februári pracoval celý mesiac, aký má nárok na dovolenku? Má nárok na 3/12 alebo len na 1/12 pretože v januári nemá odrobený ani jeden deň a február má len 19 dní? Dovolenku chce čerpať v marci. Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anu Pozri príspevok
    Potrebujem radu:
    Zamestnanec pracuje vo firme 5 rokov, v januári marodoval vo februári pracoval celý mesiac, aký má nárok na dovolenku? Má nárok na 3/12 alebo len na 1/12 pretože v januári nemá odrobený ani jeden deň a február má len 19 dní? Dovolenku chce čerpať v marci. Ďakujem
    Ak je predpoklad, že do konca roku odpracuje aspoň 60 dní, má nárok na D za kalendárny rok, teda 4 alebo 5 týždňov.

    dovolenka za odpracované dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.