Zavrieť

Porady

Odvod poistného do zdravotnej poisťovne

Chcela by som vás poprosiť o radu. Mám syna ktorý mal v roku 2006 príjem na dohodu o vykonaní práce a dohodu o brigádnickej práci študentov v celkovej sume 20.814,-Sk. Mal zamestnávateľ alebo syn ako zamestnanec z tohto druhu dohody povinnosť odviesť 14 % do zdravotnej poisťovne hneď pri vyplatení alebo stačí ak sa to zohľadní pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia? Ak mal povinnosť platiť zdravotné poistenie a neurobil tak vyplýva z toho nejaká sankcia? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marttys je offline (nepripojený) Marttys

    Marttys
    Musi urobit rocne zuctavanie zdravotneho poistenie, kde zdravotne poistenie vypocita a aj ho do daneho terminu odovzda a uhradi tuto sumu zdravotnej poistovni.

    M.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    alenôčka11 Pozri príspevok
    Chcela by som vás poprosiť o radu. Mám syna ktorý mal v roku 2006 príjem na dohodu o vykonaní práce a dohodu o brigádnickej práci študentov v celkovej sume 20.814,-Sk. Mal zamestnávateľ alebo syn ako zamestnanec z tohto druhu dohody povinnosť odviesť 14 % do zdravotnej poisťovne hneď pri vyplatení alebo stačí ak sa to zohľadní pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia? Ak mal povinnosť platiť zdravotné poistenie a neurobil tak vyplýva z toho nejaká sankcia? ďakujem.
    Ani syn, ani zamestnávateľ nemali povinnosť odviesť z dohôd ZP. Ak by mal syn za rok 2006 príjem z dohôd vyšší ako 41400 Sk, tak by mal povinnosť urobiť RZ ZP a doplatiť 14% do ZP.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Prosim z akej min.sumy treba doplatit ZP pri dohodách. Napr.prijem dochodcu za rok 2006 na dohodu 43000 , ZP sa zaplatí zo 43000 alebo z nejakeho min.základu???

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Prestala som byt lenivá a hladala som. Min.vym.základ by mal byt 54264,-Sk
    a minimalne poistne 7597,-Sk. Dufam, že sa nemýlim.

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Prosím, je platba do zdravotnej poisťovne vypočítaná správne?
    Jedná sa o SZČO, invalidný dôchodca, ktorý má mieru poklesu o 70% a je držiteľom preukazu ŤZP.

    Vymeriavací základ 7600 z neho 7% = 532 a z nich polovicu? Čiže 266,- Sk?
    ďakujem

    ola je offline (nepripojený) ola

    ola
    Janka ďakujem. To čo som napísala je interpretácia pracovníčky Zdravotnej poisťovne...takto vysvetlila výšku platby

    Odvod poistného do zdravotnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.