Zavrieť

Porady

Zhrnutie

ak niekto nechce nech necita ale ak si niekto precita a poradi mi a usmerni ma budem happy
uz druhy den citam na porade prispevky o pausalnych vydavkoch a som viac menej z niektorych veci zmatena preto si chcem urobit zhrnutie a ak bude niekto mat cas a vyzna sa v tom nech mi poradi
dakujem


remeselna zivnost - urcite je remeselna podla prilohy c. 1 zakona c.455/1991zb.- takze budem uplatnovať 60% pausalne vydavky.

Podnikatel mal vystaveny ZL k 21*7*2006 zacal podnikat k 1*8*2006. Do 31*7*2006 bol zamestnancoom.
Pri podani danoveho priznania typu B za rok 2006 mu chcem uplatnit pausalne vydavky. /to ze musim viest evidenciu prijmov v casovom slede,zasobach a pohladavkach mi je jasne par.6ods.11/
Od zamestnavatela mam uhrn prijmov ktory prikladam k danovemu priznaniu.
a priratam ZD k ZD ktory mi vyjde z podnikania respektive zo zivnosti.

Otazky:
Mozem mu uplatnit 60% aj ked bol iba 5mes. SZCO./predpokladam ze ano/
Dolezita otazka ak on uz bude vediet ze aj na dalsi rok bude uplatnovat pausalne vydavky a ostane mu na konci r. 2006 jedna pohladavka nemusi nic riesit hej?
Ale ak by vedel ze v buducom roku 2007 prejde na skutocne vydavky musel by zaklad dane navysit o tu jednu pohladavku, upravil by tym zaklad dane za r. 2006 a v r. 2007 by kludne presiel na skutocne vydavky a stal by sa tak uctovnou jednotkou. spravne dedukujem?


ako je to pri podnikatelovi opacne, ak uctoval cely rok ako uctovna jednotka a zrazu sa rozhodne prejst na pausalne vydavky. za r. 2005 normal JU za r. 2006 chce viest pausal. vydavky musi podat opravne danove priznanie a upravit zaklad dane?
ako sa robi toto?

dakujem snad budem mat jasnejsie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    inngrid Pozri príspevok
    ak niekto nechce nech necita ale ak si niekto precita a poradi mi a usmerni ma budem happy
    uz druhy den citam na porade prispevky o pausalnych vydavkoch a som viac menej z niektorych veci zmatena preto si chcem urobit zhrnutie a ak bude niekto mat cas a vyzna sa v tom nech mi poradi
    dakujem


    remeselna zivnost - urcite je remeselna podla prilohy c. 1 zakona c.455/1991zb.- takze budem uplatnovať 60% pausalne vydavky.

    Podnikatel mal vystaveny ZL k 21*7*2006 zacal podnikat k 1*8*2006. Do 31*7*2006 bol zamestnancoom.
    Pri podani danoveho priznania typu B za rok 2006 mu chcem uplatnit pausalne vydavky. /to ze musim viest evidenciu prijmov v casovom slede,zasobach a pohladavkach mi je jasne par.6ods.11/
    Od zamestnavatela mam uhrn prijmov ktory prikladam k danovemu priznaniu.
    a priratam ZD k ZD ktory mi vyjde z podnikania respektive zo zivnosti.

    Otazky:
    Mozem mu uplatnit 60% aj ked bol iba 5mes. SZCO./predpokladam ze ano/ Áno.
    Dolezita otazka ak on uz bude vediet ze aj na dalsi rok bude uplatnovat pausalne vydavky a ostane mu na konci r. 2006 jedna pohladavka nemusi nic riesit hej?
    Ale ak by vedel ze v buducom roku 2007 prejde na skutocne vydavky musel by zaklad dane navysit o tu jednu pohladavku, upravil by tym zaklad dane za r. 2006 a v r. 2007 by kludne presiel na skutocne vydavky a stal by sa tak uctovnou jednotkou. spravne dedukujem? Áno.


    ako je to pri podnikatelovi opacne, ak uctoval cely rok ako uctovna jednotka a zrazu sa rozhodne prejst na pausalne vydavky. za r. 2005 normal JU za r. 2006 chce viest pausal. vydavky musi podat opravne danove priznanie a upravit zaklad dane?
    ako sa robi toto? Áno, musí podať dodatočné DP a upraviť ZD o pohľadávky, zásoby, záväzky...viď ZoDP §17ods.8 a 10.

    dakujem snad budem mat jasnejsie
    Dúfam, že som Ti trošku pomohla.
    Odpovede sú modré.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Ešte nesmieš zabudnúť na ďalšie povinnosti, ktoré Ti vyplynú z podania dodatočného DP. Ak sa zmení základ dane podávaš opravné RZZP a opravný výpis do SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.