Zavrieť

Porady

provízia predaj zepter

prelúskala som všetky otázky týkajúce sa provízií a ostatných príjmov a nie som o nič múdrejšia, takže je provízia za predaj výrobkov zepter
príjmom podľa §6 alebo §8?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    samuelina Pozri príspevok
    prelúskala som všetky otázky týkajúce sa provízií a ostatných príjmov a nie som o nič múdrejšia, takže je provízia za predaj výrobkov zepter
    príjmom podľa §6 alebo §8?
    Tú províziu na základe čoho dostáva. Má ŽL, alebo mimo ŽL má tie príjmy?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja som dávala takýmto sprostredkovateľom v DP za 2005 do § 6 odst.2 pís. d
    So zaradením týchto príjmov v DP za r.2004 mali problém aj na DÚ . Potom v DP za 2005 pribudol r.8 a tak som tie príjmy dávala tam./Tiež som si to nechala odobriť jednou správkyňou,či dobre to uvidíme po čase . /

    V zmluvách majú týto sprostredkovatelia vyslovene napísané,že majú pracovať na základe živ. oprávnenia, ale ani jeden sprostredkovateľ,s ktorým som sa stretla ja, nemal pridelené ani len DIČ ./teraz už majú /

    Branjo je offline (nepripojený) Branjo

    Branjo
    Ahojte Poraďáci!
    Chcem vás poprosiť o radu, nakoľko sa aj môj problém týka provízií. Som začinajúci SZČO, platiteľ DPH, v ŽL mám uvedené aj sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľných živností. Od nemeckého partnera som za sprostredkovanie predaja dvoch starších poľnohosp. strojov na Slovensko dostal províziu (% z ceny strojov) podloženú dobropisom. Chcem sa opýtať ako zaúčtovať príjem (dobropis) v JÚ, je potrebné z provízie odviesť aj DPH?
    Ďakujem

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, mám urobiť jedno DP, tiež bola zamestnaná a tiež popri tom robí Zepter, bez ŽL, ak provízie z Zepteru zaradím do § 6 ods.2 písm. d), môže si uplatniť 40 % výdaje z príjmov ? Dakujem za odpoveď.

    provízia predaj zepter

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.