Zavrieť

Porady

Zodpovednosť za škodu

Ahojte, chcem sa spýtať, či nemáte skúsenosť s poistením zodpovednosti
za škody spôsobené zamestnancami. Ide o elektromontážnu firmu. Ďalej zamestnanci majú zverené auta. Keď spôsobia škodu zamestnávateľovi ako je to možné od nich vymáhať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    to by bola dlha debata....

    treba rozdelit zodpovednost zamestnancov na vseobecnu a osobitne pripady - dohoda o hmotnej zodpovednosti + zospovednost za stratu zverenych predmetov.

    vymahat mozno vselijako - sudne, ale sa dohodnut mimosudne na nahrade skody, ak sa to s nimi teda da.

    ale to by chcelo detailnejsie rozobrat.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Ja som chcela vedieť či máte skúsenosti s nejakou dobrou poisťovňou. Bola som sa pýtať v Allianzi a tam mi povedali, že na akú poistnú sumu uzavriem poistnú zmluvu. Napr. ak spôsobím škodu zamestnávateľovi do 30000,- Sk budem platiť ročne 872,-. Ide napríklad i o to, že pôjdem služobným autom, spôsobím škodu, ale auto nie je havarijne poistené a zamestnávateľ odo mňa žiada škodu zaplatiť - na to sa vzťahuje také poistenie.

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    zadanie prvej otazky znelo inac. takze :

    - v prvom rade zamestnavatelovi doporucujem spisat kvalitne dohody o hmotnej / individualnej ci kolektivnej/ zodpovednosti ako aj vzor potvrdenia o zvereni predmetov, ktore je povinny zamestnanec vyuctovat, a to bez ohladu ,ci je alebo nie je uzavreta poistnu zmluvu - vzory tychto zmluv kupene v obchode nedoporucujem pouzivat

    - zamestnancom nepodorucujem taketo dohody zase podpisovat

    - tu poistnu zmluvu si v kazdopadne v Allianzi uzavrite, najma ak nie ste dobra vodicka....

    Zodpovednosť za škodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.