Zavrieť

Porady

konateľ (nezamestnany) - stravne na SC?

Dobry den,
chcela by som sa opytat, ci skor si potvrdit, ci ma narok na stravne pocas sluzobnej cesty (zahranicnej) aj konatel (iny statutar), ak nie je zamestnancom tejto firmy.
Ako konatel ide na rokovania s obchodnymi partnerami, alebo hladat novych. Nebolo by fer, keby nemal narok, si myslim. ja som mu to vsak nedavala do stravneho, ale myslim si, ze narok by mal mat.
s tymi konatelmi mi to nie je uplne jasne.
Dakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Prehladal som poradu, ale odpoveď som nenašiel..skúsim sa tu spýtať.
    Jednoosobová SRO, zároveň bez zamestnancov. Konateľ a spoločník v jednej osobe NIE JE zamestnancom. Nakúpi strané lístky, ale neplatí spoločnosti za ne nič. Chápem, že pri zamestnancovi sa 45% z hodnoty stravenky (prípadne 45% z hodnoty stravného 5-12 hod.) stáva základ dane (čo je nedaňový príjem, ktorý musí byť zdanený v mzde) a DPH (ktorú treba odviesť).

    Ale čo v prípade konateľa, keďže ten nemá pracovnú zmluvu? DPH odviesť - to je jasné. Ale čo s nedaňovým príjmom? Urobiť daňové priznanie na konci roku?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Posúvam..

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    machinak Pozri príspevok
    Prehladal som poradu, ale odpoveď som nenašiel..skúsim sa tu spýtať.
    Jednoosobová SRO, zároveň bez zamestnancov. Konateľ a spoločník v jednej osobe NIE JE zamestnancom. Nakúpi strané lístky, ale neplatí spoločnosti za ne nič. Chápem, že pri zamestnancovi sa 45% z hodnoty stravenky (prípadne 45% z hodnoty stravného 5-12 hod.) stáva základ dane (čo je nedaňový príjem, ktorý musí byť zdanený v mzde) a DPH (ktorú treba odviesť).

    Ale čo v prípade konateľa, keďže ten nemá pracovnú zmluvu? DPH odviesť - to je jasné. Ale čo s nedaňovým príjmom? Urobiť daňové priznanie na konci roku?
    Zadanie nie je presné; treba doplniť o aké stravné lístky ide (keďže sa tu spomína DPH) - o gastrolístky ?

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    liba2 Pozri príspevok
    Zadanie nie je presné; treba doplniť o aké stravné lístky ide (keďže sa tu spomína DPH) - o gastrolístky ?
    Sorry, jasne. Nejde o Gastrolístky, keďže tie sa nezdaňujú. Ide skôr o stravovanie prostredníctvom inej spoločnosti.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    machinak Pozri príspevok
    Prehladal som poradu, ale odpoveď som nenašiel..skúsim sa tu spýtať.
    Jednoosobová SRO, zároveň bez zamestnancov. Konateľ a spoločník v jednej osobe NIE JE zamestnancom. Nakúpi strané lístky, ale neplatí spoločnosti za ne nič. Chápem, že pri zamestnancovi sa 45% z hodnoty stravenky (prípadne 45% z hodnoty stravného 5-12 hod.) stáva základ dane (čo je nedaňový príjem, ktorý musí byť zdanený v mzde) a DPH (ktorú treba odviesť).

    Ale čo v prípade konateľa, keďže ten nemá pracovnú zmluvu? DPH odviesť - to je jasné. Ale čo s nedaňovým príjmom? Urobiť daňové priznanie na konci roku?
    Ide o nepeňažný príjem.

    konateľ (nezamestnany) - stravne na SC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.