Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na manželku

Prosím o radu, manželka bola od 1.1. do 31.7. na 5-ročnej materskej dovolenke. Potom začala podnikať a zarobila cca 11 000,- Sk ako SZČO. Bude si robiť daňové priznanie typu B. Do úhrnu príjmov si zaráta aj materský príspevok? Môže si uplatniť plnú nezdaniteľnú časť ? A môže si uplatniť na ňu aj manžel nezdaniteľnú časť - rozumej rozdiel medzi jej príjmom? Veľmi ďakujem, lebo mám z toho guláš.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

PODAK Pozri príspevok
Prosím o radu, manželka bola od 1.1. do 31.7. na 5-ročnej materskej dovolenke. Potom začala podnikať a zarobila cca 11 000,- Sk ako SZČO. Bude si robiť daňové priznanie typu B. Do úhrnu príjmov si zaráta aj materský príspevok? Môže si uplatniť plnú nezdaniteľnú časť ? A môže si uplatniť na ňu aj manžel nezdaniteľnú časť - rozumej rozdiel medzi jej príjmom? Veľmi ďakujem, lebo mám z toho guláš.
Materský príspevok nie je zdaniteľný príjem tak si ho nebude dávať do DP do príjmu.
Môže si na seba uplatniť celý odpočet 90.816 a manžel si na manželku môže uplatniť 90.816 - jej príjmy.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Pri odrátavaní príjmov na uplatnenie nezdaniteľnej časti na manželku treba rozlišovať, či poberala materské, alebo rodičovský príspevok. Materské sa do príjmu manželky ráta, rodičovský príspevok nie. Do zdaniteľných príjmov k jej daňovému priznaniu sa neráta ani jeden z nich.
0 0
bialica bialica

bialica je offline (nepripojený) bialica

katkaj Pozri príspevok
Materský príspevok nie je zdaniteľný príjem tak si ho nebude dávať do DP do príjmu.
Môže si na seba uplatniť celý odpočet 90.816 a manžel si na manželku môže uplatniť 90.816 - jej príjmy.
Nie som si istá, či rozumiem správne, ale manžel si uplatní odpočet na manželku (teda rozdiel) v DP a aj manželka si urobí DP? A ešte jedna otázka: 90,816 - hrubá mzda manželky?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

PODAK Pozri príspevok
Prosím o radu, manželka bola od 1.1. do 31.7. na 5-ročnej materskej dovolenke. Potom začala podnikať a zarobila cca 11 000,- Sk ako SZČO. Bude si robiť daňové priznanie typu B. Do úhrnu príjmov si zaráta aj materský príspevok? Môže si uplatniť plnú nezdaniteľnú časť ? A môže si uplatniť na ňu aj manžel nezdaniteľnú časť - rozumej rozdiel medzi jej príjmom? Veľmi ďakujem, lebo mám z toho guláš.
"Zarobila 11.000 Sk " treba upresniť. Mala príjmy 11.000 Sk, alebo základ dane ( teda rozdiel príjmov a výdavkov ) 11.000 Sk?

Manžel si môže uplatniť rozdiel medzi 90.816 Sk a jej vlastným príjmom, t.j. príjmami z podnikania (hrubými).
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

bialica Pozri príspevok
Nie som si istá, či rozumiem správne, ale manžel si uplatní odpočet na manželku (teda rozdiel) v DP a aj manželka si urobí DP? A ešte jedna otázka: 90,816 - hrubá mzda manželky?
Prečítaj si túto tému
http://www.porada.sk/t42571-nezdanit...%BB+man%BEelku

Ako účtovník a mzdár určite v praxi využiješ .
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Johanka Pozri príspevok
"Zarobila 11.000 Sk " treba upresniť. Mala príjmy 11.000 Sk, alebo základ dane ( teda rozdiel príjmov a výdavkov ) 11.000 Sk?

Manžel si môže uplatniť rozdiel medzi 90.816 Sk a jej vlastným príjmom, t.j. príjmami z podnikania (hrubými).
Souhlasím a dal bych i bodík, ale píše mi, že Tobě už nemůžu Johanka.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

pavels Pozri príspevok
Souhlasím a dal bych i bodík, ale píše mi, že Tobě už nemůžu Johanka.
Tak pridaj niekomu inému a potom ti dovolí pridať Johanke
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Hlavne , že sa Ti príjemne číta ... .
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

rodinne pridavky nie su prijmom manželx, však?
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

Johanka Pozri príspevok
Hlavne , že sa Ti príjemne číta ... .
Tak jsem dal bodík KatkeJ, ale i tak nemůžu Tobě, i po restartu prohlížeče. Ale neboj, dostaneš.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nie rod.prídavky sa nezapočítavajú do vlastného príjmu.
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

Ďakujem Vikinka prosím ťa a robila si už prechod z JU na paušalne,?? trápim sa s tým
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Rodinné prídavky sú štátna sociálna dávka a tie sa nepovažujú za príjem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

xoxolushka Pozri príspevok
Ďakujem Vikinka prosím ťa a robila si už prechod z JU na paušalne,?? trápim sa s tým
A prečo sa trápiš?
Pozri [SEARCH]prechod na paušálne výdavky[/SEARCH]
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Nerobila som,ale skús sa spýtať na to s čím sa trápiš,a hľadala si na porade ,na túto tému je tu veľa príspevkov.
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

našla som, čítala, ale nevyznám sa, pretože sú tam spomínané zásoby, ale neviem čo sa myslí pojmom zásoby...v zásobach materiálu mám aj drobný majetok, kúpil motorvú pílu a stolík v hodnote 23000,- celkom, a neviem čo s tým?? pohľadávky, ani záväzky nemá...
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

a ešte má aj dlhodobý odpisovaný majetok
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

xoxolushka Pozri príspevok
a ešte má aj dlhodobý odpisovaný majetok
ja by som povedala že už si trochu
0 0
pavels pavels

pavels je offline (nepripojený) pavels

katkaj Pozri príspevok
ja by som povedala že už si trochu
Trošku hodně
0 0
bialica bialica

bialica je offline (nepripojený) bialica

[quote=Johanka;404979]Prečítaj si túto tému
http://www.porada.sk/t42571-nezdanit...%BB+man%BEelku

Ako účtovník a mzdár určite v praxi využiješ .[/q

Dakujem Ti, ale platí to aj v prípade, ked je manželka zamestnaná, ale jej príjem je nižší ako 90 816,-
0 0
Načítať ďalšie