Zavrieť

Porady

Účtovanie záväzkov nezaplatených do 31.1.2007

Len pred chvíľou som sa dozvedela s obrovským výkričníkom, že si mám dať pozor, ak sme neuhradili mzdy za december 2006 do 31.1.2007, vraj je tam potom trochu iné účtovanie - priznávam, stretla som sa s prípadom nevyplatenia miezd a odvodov po prvýkrát a tak som trochu zaskočená touto radou - ale pýtam sa. Je v zákone o dani z príjmov nejaká zmienka o tom, že si nesmiem uplatniť mzdové náklady a záväzky voči zamestnancovi a poisťovniam do účtovného obdobia s ktorým vecne a časovo súvisia - t.j. do roka 2006, ak som ich nezaplatila najneskôr do 31.1.2007? Ako to potom účtovať?
Viem iba o zmene v prípade vystavenia potvrdenia o zrazených preddavkoch na daň, ale o tomto fakt počujem prvýkrát.
Rada sa dám poučiť. Ak viete konkrétne súvisiace predpisy, rada uvítam.
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Mzdové náklady za december 06 sú uznaným daňovým nákladom roku 2006.Jednoducho vám ostáva záväzok voči zamestnancom a soc.inštitúciam. Jediné,čo bude neuznaným daň.nákladom (výdavkom) budú prirážky a penále,ak ste neuhradili odvody včas.
    Citujem :
    Daňovými výdavkami nie sú tiež
    a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,

    Adria.ma je offline (nepripojený) Adria.ma

    Adria.ma
    ermon Pozri príspevok
    To, o čom píšeš vo svojej otázke už neplatí, ale platilo ....
    Vďaka, vďaka a ešte raz vďaka - všetkým. Ani v minulosti som sa s týmto nestretla a tak ma to zaskočilo, vždy som tieto veci účtovala do obdobia, s ktorým časovo a vecne súvisia - teda mzdy za december som zúčtuvávala dňa 31.12.200. . A takisto aj odvody z týchto miezd. Len sa snažím vyhnúť zbytočným chybám a toto mi poradila jedna známa - že sa jej niečo v tomto smere marí. Tak si to overujem.

    Účtovanie záväzkov nezaplatených do 31.1.2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.