Zavrieť

Porady

Stačí PPD?

Prosím poraďte.
Môže živnostník predávať svoje výrobky tak, že kupujúcemu vystaví len PPD - ako doklad o predaji? Postačí to? Bez faktúry, reg.pokl. nemá... Dá sa to uznať ako príjem za predaj vlastných výrobkov?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Pozri si vyhlášku či tam nespadáte, ak nie ....môžeš vystavovať PPD
    Naposledy upravil Muška : 27.02.07 at 13:51 Dôvod: zrušenie prílohy - zákon bez novelizácie

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    (1) Daňový subjekt,1) ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb (ďalej len "subjekt"),používa od 1. januára 1995 na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou2) (ďalej len "pokladnica"), a to vo všetkých svojich predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti. Uvedené sa nevzťahuje na subjekt, ktorý má v obchodnom registri vyznačený vstup do likvidácie alebo vyhlásenie konkurzu.

    Služby pri ktorých nie je povinnosť používať ERP nájdeš vo vyhláške
    55/1994

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    Ďakujem.
    Prebehla som to a neviem či som to dobre pochopila... Ide o výrobu metiel, portvišov a kief, repasovanie čistiaciach kotúčov.... postačí PPD? Prosím poraďte...
    Ďakujem.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Katka,môj názor:netvrdím,že správny, mal by mať ERP.

    KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

    KatkaBS
    Hm, ok. Takze tie PPD, môžem tak hodiť do koša... ok, čo už, keď si niekto nedá povedať - ja za to nemôžem.
    Vďaka...

    Alebo žeby? ...hm...?

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Katka, skús počkať do rána, možno tu bude niekto kto predáva vlastné výrobky.
    Toto nie je moja parketa

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    § 1
    (1) Daňový subjekt1,) ktorého predmetom podnikania
    je predaj tovaru v nezmenenom stave a poskytovanie
    služieb okrem ambulantného predaja (ďalej len „subjekt“),
    používa od 1. januára 1995 na účely evidencie
    tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou2)
    (ďalej len „pokladnica“), a to vo všetkých svojich predajných
    miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti.

    Mňa totiž stále mýlia tie zvýraznené slová.....,ale počkaj do zajtra určite Ti niekto odpovie, kto má skúsenosť s takouto oblasťou

    Oprava: škrtnuté slovíčko v zákone - už v zákone nie je
    Naposledy upravil Muška : 27.02.07 at 13:42

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Na účely tejto vyhlášky sa rozumie
    a) tovarom tovar vyrobený, upravený, nakúpený alebo prevzatý subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave,

    Ja som sa zasa pridŕžala zvýraznenej citácie. Uvidíme.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    KatkaBS Pozri príspevok
    Neporadi niekto?

    Myslím , že poraďáčky Ti pomohli , svoju odpoveď si dostala .

    Ešte doplním , skús špecifikovať , čo je to vlastný výrobok , o aký sa jedná , má na to živnostenský list ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    KatkaBS Pozri príspevok
    Vyrábaju metly, kefy... majú to v živnostenskom liste...
    Podľa môjho názoru "len " PPD je nepostačujúci , buď k tomu je potrebné vystaviť faktúru , alebo normálny predaj cez RP .

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Môj názor je totožný, že musí mať reg. pokadňu. Ak ju doteraz nemá, tak to obídeš iba tak, že vystavíš faktúry na uvedený predaj a pokladničný príjmový doklad je úhrada faktúry a reg. pokl. si musí dokúpiť.

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Zuzka Pozri príspevok
    Môj názor je totožný, že musí mať reg. pokadňu. Ak ju doteraz nemá, tak to obídeš iba tak, že vystavíš faktúry na uvedený predaj a pokladničný príjmový doklad je úhrada faktúry a reg. pokl. si musí dokúpiť.
    Ja iba k tomu, že pokiaľ vystaví FA a na to PPD, registračka nie je potrebná.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    §1
    1/ Daňový subjekt , ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb (ďalej len "subjekt"), používa od 1. januára 1995 na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou (ďalej len "pokladnica"), a to vo všetkých svojich predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti. Uvedené sa nevzťahuje na subjekt, ktorý má v obchodnom registri vyznačený vstup do likvidácie alebo vyhlásenie konkurzu.
    §2
    Na účely tejto vyhlášky sa rozumie a) tovarom tovar vyrobený, upravený, nakúpený alebo prevzatý subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave,

    To znamená jednoznačne registračnú pokladňu, alebo vystavovanie faktúr a ich úhrada na základe PPD. Len PPD v žiadnom prípade ..
    Naposledy upravil evina : 27.02.07 at 13:16

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    evina Pozri príspevok
    §1
    1/ Daňový subjekt , ktorého predmetom podnikania je predaj tovaru alebo poskytovanie služieb (ďalej len "subjekt"), používa od 1. januára 1995 na účely evidencie tržieb elektronickú registračnú pokladnicu s tlačiarňou (ďalej len "pokladnica"), a to vo všetkých svojich predajných miestach, v ktorých dochádza k úhrade v hotovosti. Uvedené sa nevzťahuje na subjekt, ktorý má v obchodnom registri vyznačený vstup do likvidácie alebo vyhlásenie konkurzu.
    §2
    Na účely tejto vyhlášky sa rozumie a) tovarom tovar vyrobený, upravený, nakúpený alebo prevzatý subjektom a ním následne predávaný v spotrebiteľskej úprave,
    Ale pokiaľ nemá registračku, nestačí vystaviť FA?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tatiana Pozri príspevok
    Ale pokiaľ nemá registračku, nestačí vystaviť FA?
    Stačí, medzitým som tam dopísala vetu.
    Závisí kde ako a koľko ich predáva a podľa toho by som sa rozhodla, a z praktického hľadiska volila ERP..

    toranor je offline (nepripojený) toranor

    toranor
    Ja nakupujem tovar od dodavatelov, a to bud vo velkoobchode, alebo pridu s tovarom za mnou do predajne. Niektorý mi vystavi fakturu + PPD + dodací list, iný mi dá len blok z registracky, na ktorom je názov tovaru + cena a dalsie údaje.
    Podla mna, ak predávate maloobchodníkom je jedno, či dáte Fa alebo blok. Bloček sa dáva pri predaji konecným odberatelom, nikto nebude vypisovat fa na 5 rožkov a 1 mliečko :-)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    toranor Pozri príspevok
    Ja nakupujem tovar od dodavatelov, a ti bud vo velkoobchode, alebo chodia s autom tovarom za mnou do predajne. Niektorý mi vystavi fakturu + PPD + dodací list, iný mi dá len blok z registracky, na ktorom je názov tovaru + cena a dalsie údaje.
    Podla mna, ak predávate maloobchodníkom je jedno, či dáte Fa alebo blok. Bloček sa dáva pri predaji konecným odberatelom, nikto nebude vypisovat fa na 5 rožkov a 1 mliečko :-)
    Faktúra plus PPD alebo doklad z ERP áno.
    Diskusia sa tu viedla o pokladničnom príjmovom doklade, teda doklade, ktorý sa vypisuje pri prijímaní peňazí do pokladne...
    P.s. Teda samozrejme na 5 rožkov vystaví blok z ERP...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.