Zavrieť

Porady

predbežný koeficient a koefiecient v novom roku

Ahojte múdre hlavy z porady,

prosím o potvrdenie alebo vyvrátenie mojich informácií.

Ak mám novú s.r.o., ktorá podala žiadosť o dobrovoľnú registráciu pre DPH ale bude potrebovať koeficient, pretože má aj oslobodené plnenia dá si schváliť predbežný koeficient daňovému úradu? Vypočítala som ho odhadom, podľa údajov podobného daňového subjektu.

Mám tiež SZČO, ktorá je platcom DPH s koeficientom už 2 roky. Nemusím dávať schvaľovať koeficient daňovému úradu na každý rok? Počítam s tým, ktorý mi vyšiel v minulom roku?

Ďakujem za ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    moniq81 Pozri príspevok
    Ahojte múdre hlavy z porady,

    prosím o potvrdenie alebo vyvrátenie mojich informácií.

    Ak mám novú s.r.o., ktorá podala žiadosť o dobrovoľnú registráciu pre DPH ale bude potrebovať koeficient, pretože má aj oslobodené plnenia dá si schváliť predbežný koeficient daňovému úradu? Vypočítala som ho odhadom, podľa údajov podobného daňového subjektu.


    Ano §50/3 druha veta


    Mám tiež SZČO, ktorá je platcom DPH s koeficientom už 2 roky. Nemusím dávať schvaľovať koeficient daňovému úradu na každý rok? Počítam s tým, ktorý mi vyšiel v minulom roku?


    Ano §50/3 prvá veta


    Ďakujem za ochotu
    xxxxxxxxxxxxxxxxx

    predbežný koeficient a koefiecient v novom roku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.