Zavrieť

Porady

Prevádzková réžia verzus majetok

Zdravím....

Dostala som dotáciu od ÚPSVaR na podnikanie -oblasť -kaderníctvo.
Napr. vlasovú žehličku,fén na vlasy,nábytok (to všetko je uvedené v podnik.zámere) si môžem dať priamo do prevádzkovej réžie alebo si ich musím zaradiť ako majetok vrátane odpisovania?
Teda môžem si všetko zaradiť do PR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Anita7 Pozri príspevok
    Zdravím....

    Dostala som dotáciu od ÚPSVaR na podnikanie -oblasť -kaderníctvo.
    Napr. vlasovú žehličku,fén na vlasy,nábytok (to všetko je uvedené v podnik.zámere) si môžem dať priamo do prevádzkovej réžie alebo si ich musím zaradiť ako majetok vrátane odpisovania?
    Teda môžem si všetko zaradiť do PR?
    v kocke - jednotlivo všetko čo stojí do 30 000 ide do réžie, nad 30 000 do majetku a odpisovať.

    Anita7 je offline (nepripojený) Anita7

    Anita7
    Vďaka.
    Jednotlivé časti -veci podnikateľského zámeru sú do výšky Sk 30.000-, nič nepresahuje Sk 30.000,-.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Anita7 Pozri príspevok
    Vďaka.
    Jednotlivé časti -veci podnikateľského zámeru sú do výšky Sk 30.000-, nič nepresahuje Sk 30.000,-.
    tak všetko účtuj do réžie - anal: drobný majetok a ja by som si spravila anal. "dotácia" - a potom budeš mať pekne prehľad, koľko si už minula z dotácie a na čo si ju použila.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Anita7 Pozri príspevok
    Zdravím....

    Dostala som dotáciu od ÚPSVaR na podnikanie -oblasť -kaderníctvo.
    Napr. vlasovú žehličku,fén na vlasy,nábytok (to všetko je uvedené v podnik.zámere) si môžem dať priamo do prevádzkovej réžie alebo si ich musím zaradiť ako majetok vrátane odpisovania?
    Teda môžem si všetko zaradiť do PR?
    Odpisuješ majetok nad 30.000,-, to tu už bolo napísané. Avšak neúčtovala by som to do réžie, ale podľa postupov účtovania, buď do majetku, alebo do zásob - materiál.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Beata Pozri príspevok
    Odpisuješ majetok nad 30.000,-, to tu už bolo napísané. Avšak neúčtovala by som to do réžie, ale podľa postupov účtovania, buď do majetku, alebo do zásob - materiál.
    jasné, súhlasím, nevšimla som si že v JU je už kolonka nákup DM...

    Prevádzková réžia verzus majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.