Zavrieť

Porady

Exekučné zrážky

Dobrý deň, mám na stole exekečný príkaz na zrážku zo mzdy zamestnanca a neviem či to rátam správne. Príspevky na porade som si už prešla, ale ak mi to niekto potvrdí, tak budem ľahšie dýchať....

Príkaz je vydaný na zaplatenie pohľadávky s.r.o, zamestnankyňa je vdova a deti už má dospelé.

Čistý príjem zamestnanca ( hrubá mzda - odvody - daň ) = 7.060,- Sk.

Výpočet zrážok: 7060 - 2988 = 4072/3 = 1357,- Sk
Sumu 1357,- Sk odvediem exekútorovi a zamestnankyni bude vyplatená mzda 7060 - 1357 = 5.703,- Sk.

Je to OK?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    ivana184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám na stole exekečný príkaz na zrážku zo mzdy zamestnanca a neviem či to rátam správne. Príspevky na porade som si už prešla, ale ak mi to niekto potvrdí, tak budem ľahšie dýchať....

    Príkaz je vydaný na zaplatenie pohľadávky s.r.o, zamestnankyňa je vdova a deti už má dospelé.

    Čistý príjem zamestnanca ( hrubá mzda - odvody - daň ) = 7.060,- Sk.

    Výpočet zrážok: 7060 - 2988 = 4072/3 = 1357,- Sk
    Sumu 1357,- Sk odvediem exekútorovi a zamestnankyni bude vyplatená mzda 7060 - 1357 = 5.703,- Sk.

    Je to OK?

    Ďakujem
    Malo by to byť OK. ČM 7060 mínus základná nepostihn.časť 2988 (60% život.minima platného v čase vykonania zrážky) Na deti ani iné vyž.osoby nemá nepostihn.časť. TJ jej zbytok ČM rozdelíš tak ako si uviedla a sumu tretej tretiny zrazíš z ČM a odvedieš. Zbytok ČM 7060-1357, čiže 5703 jej vyplatíš. Je to OK. Ale ak budeš mať zržky robiť aj ďalšie mesiace, každý mesiac nezabudni prepočítať toto nanovo a eviduj už zrazené. Nebudeš mať rovnakú výšku zrážky každý mesiac. Super.

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ahoj,
    ak má zamestnanec vyplatenú ročnú odmenu zrazím na exekúciu kolko mi to výjde alebo treba tú ročnú odmenu nejako alikvotizovať?

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Predpokladám, že ročná odmena bude vyplatená naraz, v tomto prípade vypočítaš čistú mzdu (vrátane odmeny) a postupuješ bežným spôsobom bez rozrátavania ročnej odmeny na viacero mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.