Zavrieť

Porady

exekučné zrážky - rozdelenie tretín medzi bežné a prednostné

Ahojte vsetci, mam mensii probleem s jedným zamestnancom, ktorý má viacero exekučných konaní...Jedná sa konkrétne o 9 bežných (z ktorých prvá prišla 20.11.2001) - tieto by som mala zrážať z 1 tretiny. Taktiež má ale 6 prednostných - (z ktorých prvá prišla 25.3.2002), ktoré by som mala zrážať z 2 tretín... Žiadna z prednostných pohľadávok nie je výživné (jedná sa o pohľ. voči Daňovému úradu, sociálke...)
Výpočet tretín mi je jasný ale mám problém s uhrádzaním resp. prerozdelením tretín na jednotlivé exekúcie...Totižto exek. poriadok ma totálne pletie...:
§ 71

(1) Z čistej mzdy, ktorá zostáva po odpočítaní základnej sumy a ktorá sa zaokrúhli smerom nadol na sumu deliteľnú troma a vyjadrenú v celých korunách, možno zraziť na vymoženie pohľadávky oprávneného len jednu tretinu. Na prednostné pohľadávky uvedené v odseku 2 sa zrážajú dve tretiny. Prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z druhej tretiny, a až vtedy, ak táto tretina na ich úhradu nestačí, uspokojujú sa spolu s ostatnými pohľadávkami z prvej tretiny.


§ 72
(1) Ak sa zrážky zo mzdy vykonávajú na vymoženie niekoľkých pohľadávok, jednotlivé pohľadávky sa uspokoja z prvej tretiny zvyšku čistej mzdy podľa svojho poradia bez ohľadu na to, či ide o prednostné pohľadávky alebo o ostatné pohľadávky.

No proste som v koncoch lebo neviem ako rozdelit tie dve tretiny medzi jednotlivé exekúcie...Zdá sa mi to alebo si zákon v tomto odporuje?
Prosím poraďte...ďakujem Vám vopred



Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bubasis je offline (nepripojený) Bubasis

    Bubasis
    prosim, prosím, je tu niekto kto mi vie odpovedat, blíži sa mi termín výplat...a nevime si s tým poradiť...hmmm?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Bubasis
    prosim, prosím, je tu niekto kto mi vie odpovedat, blíži sa mi termín výplat...a nevime si s tým poradiť...hmmm?
    Skús si prečítať dnešné príspevky v mzdovom účtovníctve. Podobné otázky sa tu dnes objavili už viackrát. Existuje tu aj rubrika "vypracované otázky", v ktorej tiež nájdeš návod ako postupovať.

    Bubasis je offline (nepripojený) Bubasis

    Bubasis
    ďakujem Vám krásne, šprtám to celý deň...asi sa musím vyspať a možno ráno k niečomu dospejem...najlepsie je, ze ani pán exekútor, ktorému som volala mi nevie poradit...že nemá pred sebou zákon...tak potom neviem co sa vzrušujem... pekný popracovný deň všetkým...ahojte:p

    exekučné zrážky - rozdelenie tretín medzi bežné a prednostné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.