Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ. B

Ahojte všetci,

chcela by som poradiť nasledovné:
Podnikateľ FO si pre lepši prehľad vedie podvojné účtovníctvo. Zaujímalo by ma ako zistí v DP FO typu B príjmy a výdavky. Príjmy sú jeho výnosové účty 6xx a výdavky jeho nákladové účty 5xx?

Taktiež by ma zaujímalo, že ak tento podnikateľ- SZČ0 zamestnáva zamestnancov, ale zároveň aj on je zamestnaný vo svojej firme, či v priznaní typu B musí vyčleniť v príjmy zo závislej činnosti ak účtuje o nich v podvojnom účtovníctve.

Ďakujem
Michaela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denisa je offline (nepripojený) Denisa

    optimista Denisa
    1. 6xx a 5xx súhlasí
    2. No nie je mi jasné ako môže SZČO zamestnávať sám seba? On má pracovnú zmluvu?

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    [quote=Michaela17;404192]Ahojte všetci,

    Taktiež by ma zaujímalo, že ak tento podnikateľ- SZČ0 zamestnáva zamestnancov, ale zároveň aj on je zamestnaný vo svojej firme, ...

    Tak toto nie je jasné ani mne. Ale Michaela zrejme len myslela, že SZČO v tej firme pracuje, aspoň dúfam,
    Čo si môže na seba uplatniť v nákladoch sú jeho povinné odvody do poisťovní a nezdaniteľná časť na daňovníka, prípadne manželku a daňový bonus na deti a všetky ostatné nezdaniteľné časti ak splní náležité podmienky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Michaela17 Pozri príspevok
    Ahojte všetci,

    chcela by som poradiť nasledovné:
    Podnikateľ FO si pre lepši prehľad vedie podvojné účtovníctvo. Zaujímalo by ma ako zistí v DP FO typu B príjmy a výdavky. Príjmy sú jeho výnosové účty 6xx a výdavky jeho nákladové účty 5xx?
    Áno, len nesmie zabudnúť upraviť účtovný výsledok hospodárenia na daňový ...
    Taktiež by ma zaujímalo, že ak tento podnikateľ- SZČ0 zamestnáva zamestnancov, ale zároveň aj on je zamestnaný vo svojej firme, či v priznaní typu B musí vyčleniť v príjmy zo závislej činnosti ak účtuje o nich v podvojnom účtovníctve. SZČO nemôže zamestnať sám seba ...

    Ďakujem
    Michaela
    Odpovede sú červené.

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Ako príloha k DP "B" sa dáva aj Výkaz o príjmoch a výdajoch a Výkaz o majetku a záväzkoch ? Čo ešte treba priložiť ?
    Do výkazu o záväzkoch v r.17 záväzky sa dávajú len záväzky vrátane DPH alebo sa k tomu má pripočítať aj sociálny fond /konečný zostatok ku koncu roka/ ? Prosím poraďte bezradným . Vďaka.

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Áno k DP "B" sa prikladajú uvedené výkazy, v záväzkoch sa uvádzajú všetky záväzky, ktoré sú vo firme, neuhradené fa - celá fa aj s DPH je záväzkom

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    JuKaS Pozri príspevok
    Áno k DP "B" sa prikladajú uvedené výkazy, v záväzkoch sa uvádzajú všetky záväzky, ktoré sú vo firme, neuhradené fa - celá fa aj s DPH je záväzkom
    A SF sa pripočítavá tá suma, ktorá je ako konečný zostatok na konci roku ?

    Daňové priznanie FO typ. B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.