Zavrieť

Porady

Aké príjmy pri paušálnych výdavkoch?

Poraďte mi prosím, v roku 2005 som viedla JU, za rok 2006 si chcem uplatniť ako SZČO výdavky vo výške 40%. Faktúry za 12/2005 mi boli uhradené v roku 2006, rovnako odvody za posledné 4 mesiace roka 2005 som odviedla až v 5/2006. Musím pri prechode podať dodatočné daňové priznanie, pričom celý rok 2006 očistím o všetky operácie súvisiace s rokom 2005? -- Aké príjmy mám počítať v roku 2006 - tie skutočne zaplatené, alebo podľa mojich faktúr? Prosím pomôžte mi s tým. Nemám prax s riešením takýchto problémov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Ja pri prechode z JU na paušálne výdavky 40 % postupujem takto. Všetky príjmy r.2006 plus všetky príjmy z r.2005 uhradené v roku 2006 mi tvoria sumár, z ktorého počítam 40%-né výdavky. K tomu pripočítam skutočne uhradené výdavky na poistné zaplatené v r.2006.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    VTerezka Pozri príspevok
    Ja pri prechode z JU na paušálne výdavky 40 % postupujem takto. Všetky príjmy r.2006 plus všetky príjmy z r.2005 uhradené v roku 2006 mi tvoria sumár, z ktorého počítam 40%-né výdavky. K tomu pripočítam skutočne uhradené výdavky na poistné zaplatené v r.2006.
    CHYBA a veľmi závažná.
    Pri prechode z JU na paušál musíš upraviť ZD r. 2005 o pohľadávky ......... a tebou nazvané príjmy z r. 2005 uhradené v roku 2006 - sú vlastne pohľadávkami roku 2005 o ktoré mal byť upravený ZD roku 2005.

    VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

    VTerezka
    Ďakujem za upozornenie, doštudované. Teraz pozerám,čo som to napísala. Ospravedlňujem sa, že som zamotávala..

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    To sa stáva a hlavne, pri témach často opakujúcich, ako napr: s názvom "prechod z paušálnych výdavkoch na skutočné"

    Aké príjmy pri paušálnych výdavkoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.