Zavrieť

Porady

Notár a DPH

To akože nikto neúčtuje notára? Ved ich ve v SR 220 "kusov".Opakujem otázku.Ako postupovať v súvislosti s DPH pri:Vyúčtovaní trov konania súdneho komisára". Prosím, vážne mi poradte.Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    emve
    To akože nikto neúčtuje notára? Ved ich ve v SR 220 "kusov".Opakujem otázku.Ako postupovať v súvislosti s DPH pri:Vyúčtovaní trov konania súdneho komisára". Prosím, vážne mi poradte.Dík
    Uveď konkrétny prípad : faktúra?, zálohy a potom vyúčtovanie??? - jasne že účtujem notárske služby, DPH si uplatním na vstupe podľa dokladu či už PPD, alebo faktúry a hotovo.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Čo je to trovy konania súdneho komisára? V praxi som sa s pojmom súdny komisár nestretla.

    emve je offline (nepripojený) emve

    emve
    Ak má príjem za poskytnuté notárske služby-to je jasné.Myslím ak si od súdu vyžiada odmenu-tlačivo vyhlásenie súdneho komisára- a tam okrem odmeny žiada preplatriť aj náklady súvisiace s úkonom - poštovné, telefóny,cestovné,bankové poplatky,poplatok za výpis zo Strediska cenných papierov a podobne. On si na vstupe uplatnil DPH z poplatkov od banky,SCP,telefónov a podobne a kedže za dedičské konanie mu dedičia odmietli zaplatiť,tak vstupuje do hry súd,kedy si notár žiada odmenu za dedičský úkon,ako aj súvisiace náklady s tým vymôcť.Za dedičský úkon samozrejme že cena sa DPH,ale náklady sú len v tom výpise súdneho komisára,nedokladujú sa,len sa orientačne spočítajú.A navyše od súdu pýtať aj DPH? Je to tažké vysvetliť.Kto účtuje notára - plátcu DPH,musel sa s týmto vyhlásením stretnúť.
    Dakujem za pomoc.

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Ja uctujem advokatov a samozrejme ak su podklady na sud tak aj s DPH. Zatial mi nikto nic nevratil s pripomienkami. Ale mozno som natrafila na inych sudnych uradnikov.

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Notár je od 01.01.2005 platcom DPH. Ako mám postupovať pri uplatňovaní DPH na výstupe. Mám na mysli tie činnosti notára ktoré neboli zaplatené a na któré neboli vystavené faktúry. Robíte to nejakým súpisom z tých čiernych kníh?

    alica je offline (nepripojený) alica

    alica
    ik-a
    Ja uctujem advokatov a samozrejme ak su podklady na sud tak aj s DPH. Zatial mi nikto nic nevratil s pripomienkami. Ale mozno som natrafila na inych sudnych uradnikov.
    Ik-a - tiez uctujem advokatov - robis nejaku specialnu evidenciu kolkov, alebo ich davas priamo do rezie? /mame JU/

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    alica
    Ik-a - tiez uctujem advokatov - robis nejaku specialnu evidenciu kolkov, alebo ich davas priamo do rezie? /mame JU/
    Ja ich davam vsetky priamo do prevadzkovej rezie

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    TatianaM
    Ja ich davam vsetky priamo do prevadzkovej rezie
    Ja uctujem v pod.uctovnictve, ale tiez ich davam priamo do spotreby, nakolko kolky kupuju na urcity ucel. Ti poriadnejsi mi to dokonca robia tak, ze mi odfotia k tomu nakupu kolkov aj doklady, kde su nalepene tie kolky. Rozne sudne vyzvy a pod.

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Ja účtujem kolky tiež tak, že prilepím v výdavkovému dokladu aj ofotený doklad, kde bol nalepený kolok. Žiadal to od nás audítor ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.