Zavrieť

Porady

Aký paragraf na vypovedanie zmluvy?

Ahojte poradáci, prosím rýchlo poradit, moja klientka uzavrela zmluvu s fi SNÚR s.r.o. o úvere, teraz však zistila skutočnosti, o ktorých nehovorí poriadne ani zmluva a nehovoril jej také podmienky ani sprostredkovatel úveru, zaplatila však za sprostredkovanie úveru 4800 sk, a peniaze mala mat na účte do 5 dní, teraz je však všetko inak a dočítali sme sa na nete, že celá firma SNÚR je podvod, nikto zatial nedostal peniaze. Prosím viete mi niékto poradit, aký paragraf by som mala uviesť v žiadosti o vypovedanie zmluvy? Aby to vyzeralo rozumne? V zmluve je totiž uvedené, že zmluva sa dá vypovedat do 7 dní odo dna jej podpísania.Prosím poradte, súrne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lydinka Pozri príspevok
    Ahojte poradáci, prosím rýchlo poradit, moja klientka uzavrela zmluvu s fi SNÚR s.r.o. o úvere, teraz však zistila skutočnosti, o ktorých nehovorí poriadne ani zmluva a nehovoril jej také podmienky ani sprostredkovatel úveru, zaplatila však za sprostredkovanie úveru 4800 sk, a peniaze mala mat na účte do 5 dní, teraz je však všetko inak a dočítali sme sa na nete, že celá firma SNÚR je podvod, nikto zatial nedostal peniaze. Prosím viete mi niékto poradit, aký paragraf by som mala uviesť v žiadosti o vypovedanie zmluvy? Aby to vyzeralo rozumne? V zmluve je totiž uvedené, že zmluva sa dá vypovedat do 7 dní odo dna jej podpísania.Prosím poradte, súrne.
    Výpoveď sa nedáva podľa § niektorého zákona. Zmluva musí byť vyhotovená podľa niektorého zákona (občiansky, obchodný, ) a v nej sú určené podmienky na vypovedanie. Treba sa odvolať na ustanovenia o ukončení zmluvného vzťahu, ktoré boli dohodnuté v zmluve. Ak tam nie sú, tak sa zmluva riadi podľa toho zákona, podľa ktorého bola uzatvorená. (Lebo existuje veľa durhov zmlúv - dodávateľská, o sprostredkovaní, o poistení, ...)

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    Chobot Pozri príspevok
    Výpoveď sa nedáva podľa § niektorého zákona. Zmluva musí byť vyhotovená podľa niektorého zákona (občiansky, obchodný, ) a v nej sú určené podmienky na vypovedanie. Treba sa odvolať na ustanovenia o ukončení zmluvného vzťahu, ktoré boli dohodnuté v zmluve. Ak tam nie sú, tak sa zmluva riadi podľa toho zákona, podľa ktorého bola uzatvorená. (Lebo existuje veľa durhov zmlúv - dodávateľská, o sprostredkovaní, o poistení, ...)
    Konkretne toto je zmluva o sprostredkovaní
    Ď

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    aj keby tam paragraf nebol, vypoved je platna. treba ale rozhodne napisat aku zmluvu vlastne clovek vypoveda - t.j. nazov zmluvy, pripadne jej cislo a datum uzavretia. dolezite je najma, aby ste mali doklad o jej doruceni.

    Frenči je offline (nepripojený) Frenči

    Frenči
    To je super!!! Aj ja mám taký prípad. Kamarádka tiež čaká peniaze z tejto zmluvy. Už sa to ťahá druhý týždeň. Prosím, napíš ako to dopadlo. Ako sa má kamarádka zariadiť? Ďakujem

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    lydinka Pozri príspevok
    Ahojte poradáci, prosím rýchlo poradit, moja klientka uzavrela zmluvu s fi SNÚR s.r.o. o úvere, teraz však zistila skutočnosti, o ktorých nehovorí poriadne ani zmluva a nehovoril jej také podmienky ani sprostredkovatel úveru, zaplatila však za sprostredkovanie úveru 4800 sk, a peniaze mala mat na účte do 5 dní, teraz je však všetko inak a dočítali sme sa na nete, že celá firma SNÚR je podvod, nikto zatial nedostal peniaze. Prosím viete mi niékto poradit, aký paragraf by som mala uviesť v žiadosti o vypovedanie zmluvy? Aby to vyzeralo rozumne? V zmluve je totiž uvedené, že zmluva sa dá vypovedat do 7 dní odo dna jej podpísania.Prosím poradte, súrne.
    Čítam, čítam. Určite to nebude také jednoduché s výpoveďou. Ak je to podvod zvyčajne to majú firmy dobre právne ošetrené. Osobne odporúčam na preštudovanie celej zmluvy právnika. Podľa mňa aj keď nepoznám obsah zmluvy bude treba čítať aj medzi riadkami. Držím palce.

    Aký paragraf na vypovedanie zmluvy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.