Zavrieť

Porady

poistka-nezdaniteľná časť

Ahojte!Mám zamestnanca ,ktorý mi doniesol potvrdenie na životné poistenie
kde je napísané, že ho zaplatil v roku 2003 po dobu 2033 v celkovej výške zaplatenej jednorázovo na sumu 150.000.-Mám to počítať 150.000 : 30 = 5.000 na rok ako nezdaniteľná časť?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamako je offline (nepripojený) zamako

    zamako
    MEDKO Pozri príspevok
    Ahojte!Mám zamestnanca ,ktorý mi doniesol potvrdenie na životné poistenie
    kde je napísané, že ho zaplatil v roku 2003 po dobu 2033 v celkovej výške zaplatenej jednorázovo na sumu 150.000.-Mám to počítať 150.000 : 30 = 5.000 na rok ako nezdaniteľná časť?Ďakujem.
    Ak spĺňa podmienky na uplatnenie podľa § 11 ods. 1 písm. c) až e)...malo by to byť napísané na potvrdení od poisťovne...tak áno.

    Ešte by tam mala byť klauzulka o tom, že potvrdenie slúži na účely preukazovania nároku na NČZD...

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    V prípade jednorázovo zaplateného poistného na život. poistenie dohodnutého na dobu určitú. sa jednorázové poistné rovnomerne rozpočíta na zdan. obdobia podľa poistnej doby, a to počnúc ZO, v ktorom bolo jednorázové poistné preukázateľne zaplatené.
    Ano, ako píšete.

    poistka-nezdaniteľná časť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.