Zavrieť

Porady

Vyradenie drobného majetku

Ak som drobný majetok do 30 000Sk účtovala priamo do spotreby 501, môžem ho po 5 rokoch používania vyradiť?Vyradím ho tak, že iba na kartu drobn.majetku napíšem vyradení a dátum?Ak ho nepredám, akože v dôsl.opotrebenia ho vyradím, postupujem správne?:Aký doklad k tomu treba ešte priložiť?S DPH už nerobím nič, alebo ju treba priznať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Podľa mňa stačí ak na tejto karte napíšete dátum vyradenia, dôvod vyradenia a spôsob vyradenia (ten by mala byť fyzická likvidácia, prípadne doklad zo zberných surovín alebo od firmy, ktorá sa zaoberá ekologickou likvidáciou, ak ide o niečo čo by malo byť likvidované takouto formou). DPH to už neovlyvňuje, ani sa o tom už neúčtuje. Celý pohyb bude iba v operatívnej evidencii.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    Ahojte,
    ked som uctovala drobny majetok na 042 a chcem ho teraz vyradit, nakolko je nepotrebny. Akym sposobom mozem? likvidaciou - opotrebovanim 551/042?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lucika1 Pozri príspevok
    Ahojte,
    ked som uctovala drobny majetok na 042 a chcem ho teraz vyradit, nakolko je nepotrebny. Akym sposobom mozem? likvidaciou - opotrebovanim 551/042?
    Ešte je stále na obstaraní? nebol vôbec zaradený?

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    No neviem, niektory je a niektory nie je.
    Zaradeny je, ked je zauctovany 022/042, takze az vtedy ho mozem vyradit?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lucika1 Pozri príspevok
    No neviem, niektory je a niektory nie je.
    Zaradeny je, ked je zauctovany 022/042, takze az vtedy ho mozem vyradit?
    Áno, len zaradený majetok je majetok. Takže, ak je zaradený, môžeš ho aj vyradiť.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    Ja skutocne neviem, uctovala to predo mnou jedna kolegyna. Niekde je zaradeny, niekde nie.
    Takze ten zaradeny mozem vyradit ID 551/021?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lucika1 Pozri príspevok
    Ja skutocne neviem, uctovala to predo mnou jedna kolegyna. Niekde je zaradeny, niekde nie.
    Takze ten zaradeny mozem vyradit ID 551/021?
    Vyradiť môžeš, ak máš dôvod na jeho vyradenie, len ten zápis nie je správny.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    No mam dovod, je to zastarale, tak sa to nepouziva. Nestaci ako dovod moralne opotrebenie? teda ten zapis 551/022.

    lucika1 je offline (nepripojený) lucika1

    lucika1
    Ked dam v softe vyradit majetok, tak mi ponukne len nakladove ucty541,551, 583,543, 479.
    Tak ako to dostanem na 082?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.