Zavrieť

Porady

malá cukrárenská výrobňa

Ahojte, mohli by ste mi niekto poradiť:
...chcem si otvoriť malú(chcem zamestnávať len jednu cukrárku) cukrárenskú výrobňu (len torty a zákusky), hlavne na účely catterig. Sú nejaké určené predpisy na veľkosť priestoru? A aké spotrebiče by som mala zabezpečiť pre takúto výrobňu? Musia byť z nejakého predpísaného materiálu? Počula som, že musia byť antikorové?
DAKUJEM MOC MOC
Usporiadat
maminaeva maminaeva

maminaeva je offline (nepripojený) maminaeva

Zaujímalo by ma len tak súkromne, či si si svoj krok dobre premyslela, pretože dnes začať s potravinárskou výrobou sa rovná samovražde, ale riadne dlhej a vyčerpávajúcej- podľa mňa. Určite máš schválené priestory, systém HACCP, zabezpečené školenia zamestnancov, to je jedno či je 1 alebo 50, si pripravená na neustále kontroly z rôznych štátnych orgánov, máš v malíčku prieskum trhu a vieš, že tvoje rýchloobratkové výrobky predáš. Gratulujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Práve som dorobila DP jednej malej výrobni. Funguje od februára.
Neboj sa. Presadí sa kvalita.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

..no vlastne chystám sa otvoriť a zabezpečiť túto prevadzku v budove, kt. vlastním a idem ju celú rekonštruovať a tak by som ju teda prispôsobila aj tej výrobni...no na prízemí chcem otvoriť pizzeriu a v zadu by som chcela zriadiť tú malú výrobňu, no len neviem, či by to mohlo byť v jednej budove. no a s výrobňou nemam skúsenosti ale už mám cukrárku, kt. je vyučená, takže by som ani nemusela robiť školenia, či hej?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak budeš prichádzať k styku s potravinami aj ty, a ktorýkoľvek iný zamestanec musíš mať ty aj oni Osvedčenie pre epid, závažnú činnosť, ktoré vydáva priamo hygiena ak spravíš ich test.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
môže byť v jednej budove.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

a z čoho vlastne pozostáva teký test? platí sa za to niečo?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
tušim 700Sk kolok.
prečítaj si link, ktorý som Ti prilepila, testy sú z poznatkov ohľadom prevádzkového poriadku, a v tvojom prípade nakoľko pôjde o výrobu tak aj haccp.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

tak môžem teda tu výrobničku zriadiť v jednej miestnosti, či kuchyňa musí byť oddelená od skladu? či len stačí keď v tej miestnosti(výrobni)budú chladiace priestory na hotové zákusky a chladnička?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
miestnosť zvlášť, budova jedna. Musí to byť oddelené, aby nedochádzalo k zmiešaniu pachov z cukr. výroby a výroby pizze.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ups ,ja som myslela jednu budovu,nie jednu miestnosť.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

Leni si super no ešte by ma zaujímalo, či zariadenia musia byť z predpísaného materiálu, myslím pllechy, trúba, náradie a pod. DIK
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

Hej to je jedna budova, s viac miestnostami.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dubinka Pozri príspevok
Leni si super no ešte by ma zaujímalo, či zariadenia musia byť z predpísaného materiálu, myslím pllechy, trúba, náradie a pod. DIK
náradie - antikor.
na trúbu určite budú chcieť certifikát, že vyhovuje normám EU.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

A keby som tú výrobňu zriadila v pivničných priestoroch tej istej budovy, kde bude aj pizzeria, to by šlo?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
hovorí Ti niečo slovo hygiena?
Výrobňa musí byť okachličkovaná, vymaľovaná, mať prívod vody teplej aj studenej a pravidelná sanitácia.
To isté platí aj na tú pizzu.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

..nevedela by si mi poradiť nejakých v poho dodavateľov na trúby a náradie?
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

..a keby som tie pivničné priestory prispôsobila normám? okachličkovala, vymaľovala...potom by mi to mohlo vyjsť?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dubinka Pozri príspevok
..a keby som tie pivničné priestory prispôsobila normám? okachličkovala, vymaľovala...potom by mi to mohlo vyjsť?
tak Ok, ale vopred choď za hygienou, informuj sa, nech vieš čo budú presne od Teba chcieť.
Skús ísť za nejakými výrobcami. Alebo nech Ti dajú typy na hygiene.
0 0
Dubinka Dubinka

Dubinka je offline (nepripojený) Dubinka

LENI DAKUJEM SI NAOZAJ HVIEZDIČKA
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať