Zavrieť

Porady

Tlač PD v alfe

Chcem sa spýtať, či pri tlači peň. denníka tlačíte aj samostatne jednotlivé stlpce. tz., že si vytlačíte osobitne za prevádz. réžiu, za tovar, odovody atď, alebo stačí ten sumár z prehľadu príjmov a výdavkov textovo. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    je tu niekto, kto robí v alfe? chcem si to dnes ešte vytlačiť, ďakujem vopred!!!!

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    hlucia Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, či pri tlači peň. denníka tlačíte aj samostatne jednotlivé stlpce. tz., že si vytlačíte osobitne za prevádz. réžiu, za tovar, odovody atď, alebo stačí ten sumár z prehľadu príjmov a výdavkov textovo. ďakujem

    Pen. denník se tiskne jako jeden celek na tolik stran, na kolik vyjde.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    hlucia Pozri príspevok
    Chcem sa spýtať, či pri tlači peň. denníka tlačíte aj samostatne jednotlivé stlpce. tz., že si vytlačíte osobitne za prevádz. réžiu, za tovar, odovody atď, alebo stačí ten sumár z prehľadu príjmov a výdavkov textovo. ďakujem
    Peňažný denník musí byť vytlačnený celý.
    Je súčasťou účtovnej uzávierky v JÚ.

    tozuma je offline (nepripojený) tozuma

    tozuma
    V peňažnom denníku v programe ALFA sa každá strana skladá z troch dielov 1A, 1B, 1C a sú tam tiež možnosti v akej forme. Ja používam tú druhú možnosť. Je to menej strán a zdá sa mi to prehľadnejšie.

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    Takže, keď som si ho vytlačila celý nemusím už ďalej tlačiť jednotlivé stlpce osobitne? Pretože účtovníčka predomnou si ho vytlačila celý a potom aj osobitne, aby to bolo prehladnejšie.

    pavels je offline (nepripojený) pavels

    pavels
    hlucia Pozri príspevok
    Takže, keď som si ho vytlačila celý nemusím už ďalej tlačiť jednotlivé stlpce osobitne? Pretože účtovníčka predomnou si ho vytlačila celý a potom aj osobitne, aby to bolo prehladnejšie.
    Stačí ten celý.

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    ďakujem, nechce sa mi s tým toľko babrať a navyše míňať papier.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    hlucia Pozri príspevok
    ďakujem, nechce sa mi s tým toľko babrať a navyše míňať papier.
    ... a navyše robiť duplicitnú prácu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    hlucia Pozri príspevok
    Takže, keď som si ho vytlačila celý nemusím už ďalej tlačiť jednotlivé stlpce osobitne? Pretože účtovníčka predomnou si ho vytlačila celý a potom aj osobitne, aby to bolo prehladnejšie.

    Ja si peňažný denník v ALFE v posledných rokoch tlačím na A3 formát , je to síce drobnejšie písmo , ale som sa zbavila konečne dielov A,B,C a lepenia .K tomu si vždy vytlačím prehľad o príjmoch a výdavkoch a tak si to založím aj s ostatným koncoročným výstupom .

    Stálo by to za to , ak by KROS niečo spravil aj s úpravou A3 formátu , myslím širšie riadočky .

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pripletiem sa do témy v Alfe, ale nepatrí to len sem. Denník a ostatné evidencie si dám do PDF formátu, uložím na disk a napálim aj na CD. Keď bude potrebné - vytlačím. Ušetrím toner, papier. Stane sa, že aj niekoľko rokov nepotrebujete PD ani ostatné výstupy. Robím účto viacerým firmám, keby som mal dlhé PD vytláčať, tak nič iné nerobím, len kupujem papier, toner a čakám na výstupy.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ekopo Pozri príspevok
    Pripletiem sa do témy v Alfe, ale nepatrí to len sem. Denník a ostatné evidencie si dám do PDF formátu, uložím na disk a napálim aj na CD. Keď bude potrebné - vytlačím. Ušetrím toner, papier. Stane sa, že aj niekoľko rokov nepotrebujete PD ani ostatné výstupy. Robím účto viacerým firmám, keby som mal dlhé PD vytláčať, tak nič iné nerobím, len kupujem papier, toner a čakám na výstupy.
    Súhlasím aj Tvoj spôsob je dobrý .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ekopo Pozri príspevok
    Pripletiem sa do témy v Alfe, ale nepatrí to len sem. Denník a ostatné evidencie si dám do PDF formátu, uložím na disk a napálim aj na CD. Keď bude potrebné - vytlačím. Ušetrím toner, papier. Stane sa, že aj niekoľko rokov nepotrebujete PD ani ostatné výstupy. Robím účto viacerým firmám, keby som mal dlhé PD vytláčať, tak nič iné nerobím, len kupujem papier, toner a čakám na výstupy.
    no já teda neviem, neviem, ja si to radšej vždy pochytám, založím odložím, asi by som mala pocit nedokončenej práce a naviac keď vraciam klientovi doklady na archiváciu asi by mal pocit, že som nič nespravila - tááák sa im tie zostavy páčia.... - ale to len na odľahčenie - každý má iný systém....

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    sway Pozri príspevok
    no já teda neviem, neviem, ja si to radšej vždy pochytám, založím odložím, asi by som mala pocit nedokončenej práce a naviac keď vraciam klientovi doklady na archiváciu asi by mal pocit, že som nič nespravila - tááák sa im tie zostavy páčia.... - ale to len na odľahčenie - každý má iný systém....
    Asi som zabudol napísať : to CD im dám a majú tiež prehľad. Keď sú v mínuse, tak im tam nahrám aj "pochod padlých revolucionárov"

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ekopo Pozri príspevok
    Asi som zabudol napísať : to CD im dám a majú tiež prehľad. Keď sú v mínuse, tak im tam nahrám aj "pochod padlých revolucionárov"
    ´


    To musí byť dobré a preto by som dala za ten "pochod" aj príplatok . "

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.