Zavrieť

Porady

tlač PD v ALFE

dobrý večer Poradáci !!!

začala som robit jednoduche učtovnictvo v Alfe - ako ste mi tu poradili. všetko som tam nahadzala, myslim, že to išlo hladko. len teraz mi nastal malý problemik. ale určite mi niekto z vás poradi
na PC na ktorom som to robila nemam tlačiaren
takze ked si dam tlač na obrazovku, tak mi vyjde úhladný penažný dennik. ale ako s ním na iný počitač v takejto nezmenenej forme , aby som ho mohla vytlačit. ako si ho uložim na disketu a prenesiem do ineho PC ??

vopred dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    dadia1
    dobrý večer Poradáci !!!

    začala som robit jednoduche učtovnictvo v Alfe - ako ste mi tu poradili. všetko som tam nahadzala, myslim, že to išlo hladko. len teraz mi nastal malý problemik. ale určite mi niekto z vás poradi
    na PC na ktorom som to robila nemam tlačiaren
    takze ked si dam tlač na obrazovku, tak mi vyjde úhladný penažný dennik. ale ako s ním na iný počitač v takejto nezmenenej forme , aby som ho mohla vytlačit. ako si ho uložim na disketu a prenesiem do ineho PC ??

    vopred dakujem za radu.
    Do disketovej jednotky vložíš disketu a dáš si zálohovať účtovníctvo. Budeš tam mať všetko. Tak to môžeš preniesť do iného počítača, ale v druhom počítači by mal byť tiež nahratý program Alfa presne tá istá verzia, ako je v Tvojom počítači.

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    a žiadnym inym spôsobom to nejde? nerada by som si v praci nahravala účtovníctvo Alfa. keby mi na to došiel šefko, tak by ho asi porazilo

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    a este jeden problem mam. ak sa da prosim poradte.
    dala som si členenie na analytiku. pridala som si do čiselnika nazvy členenia. a ked som nahadzovala doklady , tak som to tam tiež hodila. ale v PD to nikde nevidim. fnuk

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    dadia1
    a este jeden problem mam. ak sa da prosim poradte.
    dala som si členenie na analytiku. pridala som si do čiselnika nazvy členenia. a ked som nahadzovala doklady , tak som to tam tiež hodila. ale v PD to nikde nevidim. fnuk
    V peň.denníku to nevidieť. Daj si "prehľad príjmov a výdavkov textovo", potom si klikni napr. na prev.réžiu a vpravo budeš mať členenie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dadia1
    a este jeden problem mam. ak sa da prosim poradte.
    dala som si členenie na analytiku. pridala som si do čiselnika nazvy členenia. a ked som nahadzovala doklady , tak som to tam tiež hodila. ale v PD to nikde nevidim. fnuk

    V PD to neuvidíš , klikni na prehľad príjmov a výdavkov a tam to budeš vidieť .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ak Alfu nemáš nainštalovanú aj v druhom PC, tak na PC kde nemáš tlačiareň dáš tlač napr. PD na obrazovku. V ľavom hormom rohu máš tlačítko export a zvol si tam formát PDF a prevedie sa ti PD do tohto formátu. Potom v ľavom hornom rohu máš tlačítko diskety, klikni naň a ulož si PD vo formáte PDF na disketu. Potom vezmi disketu a daj ju do PC kde je tlačiareň a z diskety môžeš tlačiť PD. A takto si môžeš poprenášať čo potrebuješ vytlačiť.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    dadia1
    a žiadnym inym spôsobom to nejde? nerada by som si v praci nahravala účtovníctvo Alfa. keby mi na to došiel šefko, tak by ho asi porazilo
    Zober si šéfovú tlačiareň domov.
    Možno je aj iný spôsob, ale ja ho nepoznám. Možno poradí iný.

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    Manual
    Ak Alfu nemáš nainštalovanú aj v druhom PC, tak na PC kde nemáš tlačiareň dáš tlač napr. PD na obrazovku. V ľavom hormom rohu máš tlačítko export a zvol si tam formát PDF a prevedie sa ti PD do tohto formátu. Potom v ľavom hornom rohu máš tlačítko diskety, klikni naň a ulož si PD vo formáte PDF na disketu. Potom vezmi disketu a daj ju do PC kde je tlačiareň a z diskety môžeš tlačiť PD. A takto si môžeš poprenášať čo potrebuješ vytlačiť.

    Perfektné. dakujem ti velmi pekne. uz som sa bála, ze som to tam nahadzovala zbytočne

    este raz vdaka. uz som si to uložila

    dadia1 je offline (nepripojený) dadia1

    dadia1
    dakujem vam všetkým, že ste mi poradili. myslim, ze sa tu este parkrat objavim s otazkami , kym mi bude všetko jasne. som len čerstvý začiatočnik .

    dakujem vam a prajem krasny večer.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    dadia1
    Perfektné. dakujem ti velmi pekne. uz som sa bála, ze som to tam nahadzovala zbytočne

    este raz vdaka. uz som si to uložila
    Ale treba mať v PC Acrobat, ako píše Alfa pred zálohovaním.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Prosím Vás, peňažný denník treba tlačiť po mesiacoch, alebo može byt aj spolu celý rok??? Už som asi dopletená podlľa hlavnej knihy.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Stačí aj na konci roku, keď je všetko zaúčtované. Skôr treba iba pri nejakých kontrolách a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.