Zavrieť

Porady

oddiel VII - DPFO B

ahoj. musim do DP typ B v oddiele VII uvadzat do riadku 2 (uroky, vyhry a ine vynosy z vkladov na vkladnych knizkach vratane urokov z penaznych prostriedkov na vkladovom ucte a z bezneho uctu) nejake udaje, ak mi banka kazdy mesiac pripocita na ucet polozku "zakladny urok kreditny" z ktoreho mi zaroven strhne dan ("dan z uroku")? predpokladam ze nie, ale chcem si byt isty. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    mishoo Pozri príspevok
    ahoj. musim do DP typ B v oddiele VII uvadzat do riadku 2 (uroky, vyhry a ine vynosy z vkladov na vkladnych knizkach vratane urokov z penaznych prostriedkov na vkladovom ucte a z bezneho uctu) nejake udaje, ak mi banka kazdy mesiac pripocita na ucet polozku "zakladny urok kreditny" z ktoreho mi zaroven strhne dan ("dan z uroku")? predpokladam ze nie, ale chcem si byt isty. dakujem
    Ak je to účet na podnikanie, tak úroky sa uvádzajú v riadku 2 spolu s ostatnými príjmami.

    mishoo je offline (nepripojený) mishoo

    mishoo
    jamis Pozri príspevok
    Ak je to účet na podnikanie, tak úroky sa uvádzajú v riadku 2 spolu s ostatnými príjmami.
    nechapem. v oddiele VI-riadok 2 sa uvadza cisto len prijem zo zivnosti (iny nemam) a v oddiele VII-riadok 2 by sa mala udavat len suma urokov bez prijmu zo zivnosti, nie?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    v oddiely VII uvádzaš nasledovné príjmy:

    (1) Príjmami z kapitálového majetku, ak nejde o príjmy podľa § 6 ods. 1 písm. d), sú

    a) úroky a ostatné výnosy z cenných papierov,
    b) úroky, výhry a iné výnosy z vkladov na vkladných knižkách vrátane úrokov z peňažných prostriedkov na vkladovom účte a na účte stavebného sporiteľa a z bežného účtu okrem úrokov uvedených v § 6 ods. 5 písm. b),

    c) úroky a iné výnosy z poskytnutých úverov a pôžičiek a úroky z hodnoty splateného vkladu v dohodnutej výške spoločníkov verejných obchodných spoločností; rovnako sa posudzuje aj odstupné vyplácané podľa osobitného predpisu, 35)

    d) dávky z doplnkového dôchodkového sporenia podľa osobitného predpisu35),
    e) plnenia z poistenia pre prípad dožitia určitého veku; rovnako sa posudzuje aj jednorazové vyrovnanie alebo odbytné vyplácané v prípade poistenia osôb pri predčasnom skončení poistenia,
    f) výnosy zo zmeniek okrem príjmov z ich predaja.
    g) príjmy z podielových listov dosiahnuté z ich vyplatenia (vrátenia).

    z uvedeného vyplýva, že príjmy z úrokov na bežnom účte sú príjmami zo živnosti a nie z kapitálového majetku. Zvýraznila som práve vklady na vkladných knižkách - zrejme to ťa mýli, ale to nie je bežný podnikateľský účet...
    Aj sedliacky rozum hovorí - získal som financie na účte z podnikania, tak to budú príjmy z podnikania (živnosti)

    mishoo je offline (nepripojený) mishoo

    mishoo
    Marianna01 Pozri príspevok
    v oddiely VII uvádzaš nasledovné príjmy:

    (1) Príjmami z kapitálového majetku, ak nejde o príjmy podľa § 6 ods. 1 písm. d), sú

    a) úroky a ostatné výnosy z cenných papierov,
    b) úroky, výhry a iné výnosy z vkladov na vkladných knižkách vrátane úrokov z peňažných prostriedkov na vkladovom účte a na účte stavebného sporiteľa a z bežného účtu okrem úrokov uvedených v § 6 ods. 5 písm. b),

    c) úroky a iné výnosy z poskytnutých úverov a pôžičiek a úroky z hodnoty splateného vkladu v dohodnutej výške spoločníkov verejných obchodných spoločností; rovnako sa posudzuje aj odstupné vyplácané podľa osobitného predpisu, 35)

    d) dávky z doplnkového dôchodkového sporenia podľa osobitného predpisu35),
    e) plnenia z poistenia pre prípad dožitia určitého veku; rovnako sa posudzuje aj jednorazové vyrovnanie alebo odbytné vyplácané v prípade poistenia osôb pri predčasnom skončení poistenia,
    f) výnosy zo zmeniek okrem príjmov z ich predaja.
    g) príjmy z podielových listov dosiahnuté z ich vyplatenia (vrátenia).

    z uvedeného vyplýva, že príjmy z úrokov na bežnom účte sú príjmami zo živnosti a nie z kapitálového majetku. Zvýraznila som práve vklady na vkladných knižkách - zrejme to ťa mýli, ale to nie je bežný podnikateľský účet...
    Aj sedliacky rozum hovorí - získal som financie na účte z podnikania, tak to budú príjmy z podnikania (živnosti)

    ahaa, cize ja tie uroky musim zaratat do prijmu zo zivnosti a uviest v tom oddiele 6-riadok 2 spolu s prijmami priamo z podnikania. tym padom mi oddiel VII ostane prazdny kedze uroky zaratam do prijmov z podnikania. co mna myli je dan strhnuta z toho uroku. nejde tu o dvojite zdanenie tych urokov?

    (mimochodom-"podnikatelsky ucet" nema nic docinenia s podnikatelskym uctom ako to chape banka? mam totiz bezny studentsky ucet )

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    mishoo Pozri príspevok
    ahaa, cize ja tie uroky musim zaratat do prijmu zo zivnosti a uviest v tom oddiele 6-riadok 2 spolu s prijmami priamo z podnikania. tym padom mi oddiel VII ostane prazdny kedze uroky zaratam do prijmov z podnikania. co mna myli je dan strhnuta z toho uroku. nejde tu o dvojite zdanenie tych urokov?

    (mimochodom-"podnikatelsky ucet" nema nic docinenia s podnikatelskym uctom ako to chape banka? mam totiz bezny studentsky ucet )
    správne!
    neide o dvojité zdanenie, nakoľko daň, ktorú Ti strhli, si dáš ako preddavok na daň v X oddiely - výpočet dane a vlastne ju odpočítaš od vlastnej daňovej povinnosti.

    Mimochodom, podľa školiteľa - ak má živnostník akýkoľvek účet, z ktorého mu plynú kreditné úroky, mal by si ich priznať v DP. Aj uplatniť daň. Dokonca aj zo stavebného sporenia... neviem o niekom, kto by to robil... to len na margo, nemá to s Tebou nič spoločné -azda iba ten študentský účet

    mishoo je offline (nepripojený) mishoo

    mishoo
    Marianna01 Pozri príspevok
    správne!
    neide o dvojité zdanenie, nakoľko daň, ktorú Ti strhli, si dáš ako preddavok na daň v X oddiely - výpočet dane a vlastne ju odpočítaš od vlastnej daňovej povinnosti.

    Mimochodom, podľa školiteľa - ak má živnostník akýkoľvek účet, z ktorého mu plynú kreditné úroky, mal by si ich priznať v DP. Aj uplatniť daň. Dokonca aj zo stavebného sporenia... neviem o niekom, kto by to robil... to len na margo, nemá to s Tebou nič spoločné -azda iba ten študentský účet

    ten preddavok mozem ale aj nemusim odratat od samotnej danovej povinnosti? je to totiz nejakych 20SK +/- (samotne prijmy z urokov su asi 100SK+/-) a nechce sa mi parat sa s dalsimi vypoctami

    mishoo je offline (nepripojený) mishoo

    mishoo
    mam este jednu otazku. platba za fakturu z decembra 06 mi nabehla v januari 07 a posledny den v januari 07 mi nabehli aj uroky na ucte. predpokladam ze tie uroky treba tiez pripocitat k prijmom za rok 2006. je to tak?

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    mishoo Pozri príspevok
    mam este jednu otazku. platba za fakturu z decembra 06 mi nabehla v januari 07 a posledny den v januari 07 mi nabehli aj uroky na ucte. predpokladam ze tie uroky treba tiez pripocitat k prijmom za rok 2006. je to tak?
    ak účtuješ v sústave JU, do DP za r. 2006 započítaš príjmy a výdavky, ktoré Ti plynú v roku 2006, nie koncom januára 2007. Tie budeš priznávať za r. 2007

    Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

    Mirkaporada
    Prosím Vás kde na výpise z banky ja napísané akú daň mi strhli z úrokov na bežnom účte ? Nič také som na výpisoch z banky nenašla.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Prosím Vás kde na výpise z banky ja napísané akú daň mi strhli z úrokov na bežnom účte ? Nič také som na výpisoch z banky nenašla.
    Keď si žiadnu nenašla, asi Ti nič nestrhli... Zrejme si mala pripísaný veľmi nízky úrok, cca 1 - 2 SK.
    Monika Kováčová
    6,46 máš sumár za celý rok? Alebo jednorazovo? Ak jednorazovo mala by tam byť daň 1,- Sk

    Mirkaporada je offline (nepripojený) Mirkaporada

    Mirkaporada
    Je to sumár za celý rok. Na výpisoch z banky žiadnu daň z úrokov nemám iba opr. úr. s mínusovou položkou. Jedná sa o Tatra banku.
    Naposledy upravil Mirkaporada : 25.03.07 at 09:08
    Monika Kováčová
    Mirkaporada Pozri príspevok
    Táto debata k ničomu nevedie ja končím.
    PROSÍM???
    TO BOLO NAMIESTO: ĎAKUJEM ZA TVOJ ČAS A ODPOVEDE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.