Zavrieť

Porady

vozidlo a cestná daň

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu.

Ak chce SZČO použiť svoje vlastné motorové vozidlo nezahrnuté v obchodnom majetku na služobnú cestu musí mať zaplatenú cestnú daň za rok 2006?

A ako to platilo pre rok 2005? Aj vtedy ju musel mať zaplatenú, ak si chcel dať do výdavkov náhrady za PHM?

Ďakujem za radu.
ahojte

Maťa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Áno, ak súkromné vozidlo používa aj v súvislosti s podnikaním, musí mať uhradenú daň z motorových vozidiel. Platilo to samozrejme aj v r. 2005

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    matahaha Pozri príspevok
    Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu.

    Ak chce SZČO použiť svoje vlastné motorové vozidlo nezahrnuté v obchodnom majetku na služobnú cestu musí mať zaplatenú cestnú daň za rok 2006?

    A ako to platilo pre rok 2005? Aj vtedy ju musel mať zaplatenú, ak si chcel dať do výdavkov náhrady za PHM?

    Ďakujem za radu.
    ahojte

    Maťa
    PHM si kľudne dávaj do nákladov, cestnú daň zaplať dodatočne aj za uplynulé roky, je tam sankcia, ale je lepšie zaplatiť, ako čakať na kontrolu, lebo v tom prípade by bola vyššia.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    matahaha Pozri príspevok
    Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu.

    Ak chce SZČO použiť svoje vlastné motorové vozidlo nezahrnuté v obchodnom majetku na služobnú cestu musí mať zaplatenú cestnú daň za rok 2006?

    A ako to platilo pre rok 2005? Aj vtedy ju musel mať zaplatenú, ak si chcel dať do výdavkov náhrady za PHM?

    Ďakujem za radu.
    ahojte

    Maťa
    Presnejšie...do 15tich dní od prvého použitia na podnikanie musí byť podané daňové priznanie na miestne príslušný DU a zaplatená daň.
    Naposledy upravil Martin Mocko : 02.03.07 at 06:04

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    A mám dobrú informáciu, že ak sa z celého roka použije auto napriklad, len v 3 mesiacoch , tak sa platí len pomerná časť?
    1/12 dane x 3 ( počet mesiacov)
    ďakujem
    Resp., že sa dá požiadať o vrátenie dane?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dá sa požiadať o vrátenie na základe oznámenia o zániku daň. povinnosti odo dňa....z dôvodu......

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    rastom Pozri príspevok
    A mám dobrú informáciu, že ak sa z celého roka použije auto napriklad, len v 3 mesiacoch , tak sa platí len pomerná časť?
    1/12 dane x 3 ( počet mesiacov)
    ďakujem
    Resp., že sa dá požiadať o vrátenie dane?
    Nie, ak je podané DP na DzMV na DU, tak aj keď ho používaš len 3 mesiace nič ti nevrátia.
    DU vráti preplatok v tom prípade, ak to písomne oznámiš na DU že vozidlo ŠPZ sa od datumu XY nebude využívať na podnikanie. Potom ti vráti preplatok. Ak DU takúto informáciu od SZČO nemá, tak predpokladá že je využívané celý rok.

    rastom je offline (nepripojený) rastom

    rastom
    Manual Pozri príspevok
    Nie, ak je podané DP na DzMV na DU, tak aj keď ho používaš len 3 mesiace nič ti nevrátia.
    DU vráti preplatok v tom prípade, ak to písomne oznámiš na DU že vozidlo ŠPZ sa od datumu XY nebude využívať na podnikanie. Potom ti vráti preplatok. Ak DU takúto informáciu od SZČO nemá, tak predpokladá že je využívané celý rok.
    Ano... sorry máte rpavdu. Ja som to myslel na hraničné príklady, ked nahlásiš auto , napr. v polovici roka, alebo ked ho odhlásiš a potom o ňom už neúčtuješ.
    Dakujem

    vozidlo a cestná daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.