Zavrieť

Porady

Ešte raz valutová pokladňa

Kto mi poradí? Klient prijal za 5 faktúr v hotovosti CZK a ihneď ich zamenil na SKK. (Mám doklad zo zmenárne). SKK potom vložil do pokladne. Musím viesť valutovú pokladňu? Alebo na základe kurzu zo zmenárne to môžem viesť iba v SKK pokladni.
Viem, že to je už stará téma, ale akosi sa nemôžem dopatrať odpovede.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ak máš doklad o príjme v hotovosti za uhradené faktúry v CZK, tak musíš viesť aj pokladňu CZK. Ak nie, tak vyrobíš príjmové doklady v SKK a vložíš do pokladne SKK.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    pe.ne Pozri príspevok
    Kto mi poradí? Klient prijal za 5 faktúr v hotovosti CZK a ihneď ich zamenil na SKK. (Mám doklad zo zmenárne). SKK potom vložil do pokladne. Musím viesť valutovú pokladňu? Alebo na základe kurzu zo zmenárne to môžem viesť iba v SKK pokladni.
    Viem, že to je už stará téma, ale akosi sa nemôžem dopatrať odpovede.
    Ďakujem.
    no problém máš len v tom, že ti skoro určite nebude sedieť suma prijatá v SKK lebo určite vznikol rozdiel po zmene CZK na SKK. je tak?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bea Pozri príspevok
    Ak máš doklad o príjme v hotovosti za uhradené faktúry v CZK, tak musíš viesť aj pokladňu CZK. Ak nie, tak vyrobíš príjmové doklady v SKK a vložíš do pokladne SKK.
    môžeš spraviť aj takto, len si na tom trochu "stratila" - pripla by som si k tým PPD aj ten že zaplatili v CZ.

    redie je offline (nepripojený) redie

    Hlavne začať.... redie
    pe.ne Pozri príspevok
    Kto mi poradí? Klient prijal za 5 faktúr v hotovosti CZK a ihneď ich zamenil na SKK. (Mám doklad zo zmenárne). SKK potom vložil do pokladne. Musím viesť valutovú pokladňu? Alebo na základe kurzu zo zmenárne to môžem viesť iba v SKK pokladni.
    Viem, že to je už stará téma, ale akosi sa nemôžem dopatrať odpovede.
    Ďakujem.
    Keďže si prijal peniaze v CZK, má špovinnosť toto viesť vo valutovej pokladni. - príjem bude prepočítaný kurzom NBS
    Pri zmenení v zmenárni a následnom preúčtovaní na SKK pokladňu ti vznikne kurzový rozdiel, nakoľko výdaj z CZK pokladne bude komerčným kurzom zmenárne.

    Takže suma sumárum - určite treba založiť valutovú pokladňu.

    Ešte raz valutová pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.