Zavrieť

Porady

Danovy vydavok k prislusenstvu pohladavky

Prosim o radu. Nerozumiem novelizacii ZDP, ked sa podla §19,2,h moze danovo uznat vydavok (odpis) vo forme prislusenstva pohladavky (urok z omeskania) za predpokladu splnenia §17,21, cize ak toto prislusenstvo bolo zaplatene. Nedava mi to zmysel, ved ak bola cast pohladavky, ktoru predstavuje urok z omeskania, zaplatena, tak uz toto prislusenstvo nefiguruje v pohladavke, tak potom o akom vydavku vo forme prislusenstva hovorime, ked je uz zaplatene a neexistuje ? Mozete mi to prosim vysvetlit ?

plnenie : 311/604.... 100,-
urok z omeskania : 311/644 ...5,-
uhrada uroku z omeskania : 221/311...5,-
zostatok pohladavky :100,-

Tak o akom vydavku vo forme prislusenstva hovorime ?
Dakujem za vysvetlenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zmena § 17 ods.21 v nadv. § 19 ods.2 písm.h) /zmluvné úroky z omeškania, sank.úrok..../ sa týka podľa mňa len strany banky (veriteľa) a klienta banky (dlžníka) . Na oboch stranách sa nevzťahuje princíp zaplatenia, ale do výnosov, nákladov ich zahrnú po zaúčtovaní.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    renča1 Pozri príspevok
    Zmena § 17 ods.21 v nadv. § 19 ods.2 písm.h) /zmluvné úroky z omeškania, sank.úrok..../ sa týka podľa mňa len strany banky (veriteľa) a klienta banky (dlžníka) . Na oboch stranách sa nevzťahuje princíp zaplatenia, ale do výnosov, nákladov ich zahrnú po zaúčtovaní.
    postup sa uplatní za celé obdobie roku 2006

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    renča1 Pozri príspevok
    postup sa uplatní za celé obdobie roku 2006
    ano, v tomto pripade to ma logiku... ale keby to ti mongoli aj tak napisali...
    samozrejme, uplatni sa uz za rok 2006 (ucinnost 29.12.06)

    Dakujem za nazor

    Danovy vydavok k prislusenstvu pohladavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.