Zavrieť

Porady

pozastavenie živnosti a odvody

Na ako dlho sa dá živnosť pozastaviť, a platia sa odvody do Soc.poisťovne? Odvody do zdrav. poisťovne sa neplatia - to mi pracovníčky ZP oznámili, ale so Soc.poisťovňou mám problém.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Pani sú dosť neochotné a nevľúdne. Takže ak nejaká otázka, berú všetkých ako neznalých hlupákov, ktorí vyrušujú...

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    JDM Pozri príspevok
    Pani sú dosť neochotné a nevľúdne. Takže ak nejaká otázka, berú všetkých ako neznalých hlupákov, ktorí vyrušujú...
    Stačí vyplniť RLFO a odhlásiť sa k danému dátumu. Neviem, ale či k tomu nie je potrebné prikožiť aj kópiu o potastavení živnosti, ale asi áno.

    vladenka29 je offline (nepripojený) vladenka29

    vladenka29
    Ešte k RLFO - pri pozastavení živnosti vyplním dátum vzniku prerušenia (ak áno aký dôvod) alebo dátum zániku poistenia? Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vladenka29 Pozri príspevok
    Ešte k RLFO - pri pozastavení živnosti vyplním dátum vzniku prerušenia (ak áno aký dôvod) alebo dátum zániku poistenia? Ďakujem.

    Na RLFO vyznačíš hore "odhláška" ,"SZČO" a v oddieli 10 - dátum zániku poistenia. Ak máš právoplatnosť rozhodnutia o pozastavení napr. 24.10., potom dátum zániku bude 23.10.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JDM Pozri príspevok
    Na ako dlho sa dá živnosť pozastaviť, a platia sa odvody do Soc.poisťovne? Odvody do zdrav. poisťovne sa neplatia - to mi pracovníčky ZP oznámili, ale so Soc.poisťovňou mám problém.
    ďakujem
    Ak z iného dôvodu nie je zdravotne poistený tak musí sa prihlásiť ako samoplatiteľ. ZP sa platiť musí, len kategória sa mení z szčo na samoplatiteľa.

    darthez je offline (nepripojený) darthez

    darthez
    Dobry den, chcem sa spytat ohaldom ukoncenia zivnosti

    1.3.2007 som si zalozil zivnost. odvody do zdravotnej poistovne platim kazdy mesiac, ale do socialnej nie, kedze prvy rok je dobrovolne.
    k 31.12 chcem zivnost ukoncit a od 1.1.2008 nastupim na TPP.
    chcem sa spytat ci budem musiet doplatit do socialnej poistovne nejake peniaze za rok 2007, ktory som neplatil.

    Dakujem

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    darthez Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa spytat ohaldom ukoncenia zivnosti

    1.3.2007 som si zalozil zivnost. odvody do zdravotnej poistovne platim kazdy mesiac, ale do socialnej nie, kedze prvy rok je dobrovolne.
    k 31.12 chcem zivnost ukoncit a od 1.1.2008 nastupim na TPP.
    chcem sa spytat ci budem musiet doplatit do socialnej poistovne nejake peniaze za rok 2007, ktory som neplatil.

    Dakujem
    Nie, nakoľko k 1.7.2008, odkedy by sa ťa týkala registračná povinnosť nebudeš (predpokladám) SZČO. Samozrejme registračná povinnosť za predpokladu, že by si mal príjem.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Podnikateľ mal pozastavenú živnosť od 1.1.2007 do 30.6.2007. Nakoľko v r. 2006 mal nízky príjem, od 1.7.2007 do SP neplatí odvody. Z akého príjmu sa mu bude počítať poistné od 1.7.2008, z príjmu r.2007:12 mesiacov, alebo iba 6 mesiacov? Živnosť nemal zrušenú iba pozastavenú. Ide mi teda hlavne o to, či zarobenú sumu za rok 2007 deliť 6-mi alebo 12-mi.
    Ďakujem

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Fany Pozri príspevok
    Podnikateľ mal pozastavenú živnosť od 1.1.2007 do 30.6.2007. Nakoľko v r. 2006 mal nízky príjem, od 1.7.2007 do SP neplatí odvody. Z akého príjmu sa mu bude počítať poistné od 1.7.2008, z príjmu r.2007:12 mesiacov, alebo iba 6 mesiacov? Živnosť nemal zrušenú iba pozastavenú. Ide mi teda hlavne o to, či zarobenú sumu za rok 2007 deliť 6-mi alebo 12-mi.
    Ďakujem
    Ak prekročil zákonom stanovenú výšku príjmu t.j. 12-násobok MM a stáva sa povinným platcom VZ vyráta: ČZD/2/6.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.